Hrubieszów: 77 rocznica agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę

1 września 2016 r. na cmentarzu wojskowym w Hrubieszowie odbyły się uroczystości patriotyczno – religijne w 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Reklamy


Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 16.00 od wciągnięcia na maszt flagi i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając.

Po przemówieniu ks. Marek Giergiel poprowadził modlitwę w intencji ofiar II Wojny Światowej, a następnie odczytano apel pamięci przy asyście kompanii honorowej 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego.

Kwiaty pod pomnikami poległych złożyły delegacje i Poczty Sztandarowe samorządów, służb mundurowych, szkół i organizacji pozarządowych.

Urząd Miasta Hrubieszów reprezentowali: Burmistrz Tomasz Zając, Zastępca Burmistrza Marta Majewska, Sekretarz Paweł Wojciechowski i Przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Świstowska.

Po uroczystościach na cmentarzu delegacje udały się do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny i poległych w kampanii wrześniowej.źródło i fot. UM Hrubieszów