5 marca 2024

Hrubieszów: Aby ferie były bezpieczne. Strażacy w podstawówkach [ZDJĘCIA]

Hrubieszowscy strażacy odwiedzili przed feriami dzieci w szkołach podstawowych na terenie Hrubieszowa oraz w Husynnem.

Reklamy

W dniu 3 stycznie 2023 roku strażacy z JRG w Hrubieszowie omówili w szkołach podstawowych na terenie Hrubieszowa szereg zagrożeń związanych z bezpieczną zabawą w okresie ferii oraz zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, a także zatruciem tlenkiem węgla.

Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenie może nieść ze sobą korzystanie dzikich lodowisk znajdujących się na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Poruszając się po lodzie nie mamy żadnej pewności jaką on ma grubość, w jednym miejscu może być 10 centymetrów, a kilka kroków dalej może być na tyle cienki, że pęknie pod nami. Zamarznięta tafla zbiornika wodnego jest bardzo niebezpieczna.

Reklamy

­

Pogoda nie rozpieszcza miłośników białego szaleństwa, ale pamiętajmy, że nasza aura jest także nieprzewidywalna. W związku z tym jeśli pojawi się śnieg dzieci powinny korzystać tylko z miejsc bezpiecznych, dalekich od dróg lub ciągów komunikacyjnych. Odnosi się to głównie do zjeżdżania na sankach w nieodpowiednich miejscach, ponieważ rozpędzeni z jakieś góry nie będziemy w stanie wyhamować przed nadjeżdżającym samochodem.

Pamiętajmy, że ferie zimowe są dla dzieci czasem odpoczynku i wspaniałej zabawy.

Strażacy przekazali szkołom kalendarze na 2023 rok. Zachęcali dzieci do udziału w indywidualnym konkursie plastycznym pt. „Straż Pożarna w walce z żywiołami”oraz konkursie na nagranie spotu filmowego pt. „Żyję bezpiecznie”.

­W dniu 13 stycznie 2023 roku strażacy z JRG w Hrubieszowie, realizując kampanię „Bezpieczne Ferie”. odwiedzili dzieci w szkole podstawowej w miejscowości Husynne.źródło i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz, JRG Hrubieszów


Zobacz też:

Świątecznie i karnawałowo w Czumowie [ZDJĘCIA]

Świątecznie i karnawałowo w Czumowie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →