Hrubieszów: Akcja „Alkohol i Narkotyki”

Dzisiaj policjanci hrubieszowskiej drogówki prowadzili działania pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”.

Reklamy

 

Policjanci hrubieszowskiej drogówki dzisiaj na terenie całego powiatu prowadzili akcję pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. Głównym jej celem była poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach, a także spadek liczby wypadków i kolizji drogowych, w któych sprawcami są kierujący pod wpływem alkoholu, narkotyków bądź innych, podobnie działających substancji psychoaktywnych.

Dzisiejsze działania prewencyjne są jednymi z wielu przedsięwzięć prowadzonych przez mundurowych w tym zakresie. Policjanci każdego dnia podczas służby dokonują wielu kontroli drogowych, biorą udział w licznych akcjach profilaktycznych i prewencyjnych, skupiając się głównie na poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i trzeźwość na drodze. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

Apelujemy o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza. W strugach deszczu i po zmroku piesi i kierujący jednośladami są niewidoczni i na reakcję kierowcy bywa często za późno. W zderzeniu z samochodem pieszy lub rowerzysta nie mają praktycznie żadnych szans.

Wyruszając w drogę pamiętajmy, że należy być wypoczętym i trzeźwym, oraz o sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu.

 

źródło i fot. KPP w Hrubieszówie / J.K.