Hrubieszów: Akcja „podpaski” [ZDJĘCIA]

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie jest jedną z 224 szkół z całej Polski, która została zakwalifikowana do II edycji programu „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”.

Reklamy

Dzięki temu, uczennice hrubieszowskiej szkoły będą miały zapewniony darmowy dostęp do podpasek przez cały rok szkolny 2022/2023.

Jest to akcja Kulczyk Foundation i jednej z ogólnopolskich sieci drogerii. W toaletach damskich zostały umieszczone specjalne koszyczki z środkami higienicznymi. Wraz z ich dystrybucją przeprowadzimy również cykl lekcji na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej.

Reklamy

­

Wbrew powszechnym stereotypom, ubóstwo i wykluczenie menstruacyjne występują także w Polsce i w dużym stopniu dotyczą dziewczynek. Potwierdzają to badania Kulczyk Foundation z 2020 roku. Wynika z nich, że ponad połowa polskich nastolatek przynajmniej raz nie poszła do szkoły z powodu okresu. Jedna trzecia z nich nie jest przygotowana na nadejście pierwszej miesiączki. Co piąta młoda dziewczyna w Polsce musiała zwolnić się z lekcji z powodu braku środków higieny menstruacyjnej.

Realizowana inicjatywa jest również okazją dla zaangażowanych uczennic klas: IVT5f i IIITb na odbycie wolontariatu, który polega m.in. na promowaniu wiedzy na temat menstruacji wśród swoich koleżanek.

Dziękujemy organizatorom akcji za szerzenie wiedzy na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej oraz obdarowanie naszej szkoły zapasem podpasek! – wyraża wdzięczność ZS nr 1 w Hrubieszowie.

­


ZDJĘCIA:

­

Info i foto: Monika Jabłońska – pedagog szkolny


Zobacz też:

Hrubieszów: Pobiegli razem w Dniu Niepodległości [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Pobiegli razem w Dniu Niepodległości [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →