Hrubieszów: Awaria systemu CEPiK – utrudnienia w Wydziale Komunikacji i Drogownictwa

W związku z awarią systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), hrubieszowski Wydział Komunikacji i Drogownictwa nie ma połączenia z Centralna Ewidencją Pojazdów i Kierowców z powodu awarii serwera.

Reklamy

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie informuje, że w związku z awarią systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), od 2.11.2021 r. Wydział Komunikacji i Drogownictwa nie ma połączenia z Centralna Ewidencją Pojazdów i Kierowców z powodu awarii serwera.

Starostwo informuje również, że zgłoszenie awarii do Help Desk (pomocy technicznej), dokonano 2.11.2021 r. o godz. 7.41. Jednak pomimo wielu zgłoszeń i codziennych interwencji, również w Ministerstwie Infrastruktury – Departamentu Transportu Drogowego, do dnia 9.11.2021 r. awaria nie została usunięta – co uniemożliwia sprawną obsługę mieszkańców powiatu.

Reklamy

Właścicielem serwera jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. i jedynie ta jednostka posiada uprawnienia i dostęp do serwisowania urządzenia.

Władze powiatu proszą interesantów Wydziału Komunikacji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie o wyrozumiałość i cierpliwość, jednocześnie przepraszają za utrudnienia, pomimo faktu, że wina nie leży po stronie Powiatu.

­

(info: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Porozumienie w sprawie budowy zalewu w Hrubieszowie podpisane (ZDJĘCIA)

Porozumienie w sprawie budowy zalewu w Hrubieszowie podpisane (ZDJĘCIA)