Hrubieszów: Będą pieniądze na pływalnię przy Dwójce

Gmina Miejska Hrubieszów otrzyma z budżetu państwa dotację na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2. Pierwsze prace rozpoczną się w przyszłym roku, a cała inwestycja będzie rozłożona na trzy lata.

Reklamy

 

Ministerstwo Sportu i Turystyki właśnie ogłosiło listę projektów, które otrzymają wsparcie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

– Jest na niej prawie 50 pozycji, w tym nasza propozycja. Maksymalnie mogliśmy otrzymać 7 milionów złotych i taką kwotę udało się pozyskać – cieszy się zastępca burmistrza Hrubieszowa Paweł Wojciechowski. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z ministerstwem o przyznaniu dotacji, które poprzedzi szczegółowa analiza kosztorysu. Pozostałe sprawy formalne są już załatwione. Miasto ma m.in. pozwolenie na budowę i dokumentację projektową. 

Reklamy

Szacuje się, że pływalnia przy SP 2 może kosztować około 24 miliony złotych, a ministerialna dotacja będzie wypłacana w trzech transzach. Najwięcej pieniędzy miasto ma otrzymać w 2020 roku, a cała inwestycja ma być zrealizowana w 2021. 


źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów

wizualizacja arch. UM w Hrubieszowie
Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Kryta pływalnia – kolejne podejście 

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Będzie wniosek o dotację na pływalnię