Hrubieszów: Będzie akcja odkomarzania miasta!

Burmistrz Miasta Hrubieszowa informuje, że na piątek 21 czerwca 2019 roku planowana jest na terenie Miasta Hrubieszowa akcja odkomarzania.

Reklamy

 

Akcja odbędzie się w godzinach od 19.00 wieczorem do 5.00 rano.

Akcja odkomarzania obejmie całe miasto, ze szczególnym uwzględnieniem terenów rzeki Huczwy, kanału Ulga i terenów parkowych. Specjalistyczny sprzęt pojawi się także w okolicy ogródków działkowych. Odkomarzanie prowadzone będzie metodą zamgławiania.

 

***

 

UWAGA!

W czasie wykonywania zabiegów przeciwko komarom należy ograniczyć przebywanie w tych miejscach oraz zachować szczególną ostrożność.

Władze proszą mieszkańców o zamknięcie okien na czas odkomarzania, a pszczelarzy o zabezpieczenie hodowli pszczół.

Ze względu na możliwości wnikania substancji użytych podczas odkomarzania w okresie 24 h od zabiegu, nie należy spożywać warzyw i owoców pochodzących z terenów objętych odkomarzaniem, a przed spożyciem zaleca się ich dokładne umycie.

Dla zwiększenia skuteczności walki z komarami, potrzebne jest włączenie się do akcji wszystkich mieszkańców, poprzez odkomarzanie posesji specjalnymi preparatami, ale także usuwanie źródeł stojącej wody wokół domu i w ogrodzie (m. in. należy pozbyć się wszelkich pojemników, w których może gromadzić się woda, np. beczek, wiader, puszek, butelek, słoików, zabawek, a te, które są przydatne, wystarczy odwrócić do góry dnem).

Warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest bezdeszczowa i bezwietrzna pogoda. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, opryski zostaną przełożone na najbliższy możliwy termin.

 

(źródło: UM Hrubieszów)