9 grudnia 2023

Hrubieszów: Bezpłatna terapia integracji sensorycznej i rehabilitacja

Rodzicu i Opiekunie! Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko uczęszczało na bezpłatną terapię z integracji sensorycznej lub rehabilitację, to możesz je zapisać już w dniach  od  15 czerwca 2021 r. do 19 czerwca 2021 r. w Fundacji „Zakątek Terapeutyczny” w Hrubieszowie.

Reklamy

Od 2 czerwca do 10 grudnia 2021 roku będzie realizowany projekt, który dofinansowany jest przez Województwo Lubelskie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a dotację otrzymaliśmy z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

Jeśli Twoje dziecko ma trudności z nauką, nie może się skupić, jest nadpobudliwe, nadmiernie ruchliwe, nie potrafi usiedzieć w miejscu? A może wraca ze szkoły, przedszkola czy żłobka zmęczone, skarży się, że jest za głośno, nadmiernie reaguje na dźwięki otoczenia? Bardzo mocno się przytula, wręcz wiesza na innych, nie lubi mycia i czesania włosów, obcinania paznokci, a metki zawsze trzeba wycinać? Ma nieprawidłowy wzorzec ruchowy,  To zapewne zajęcia z integracji sensorycznej lub rehabilitacji są w stanie mu pomoc.

Reklamy

Nie zwlekaj tylko zapisz swoje dziecko, jeśli spełnia ono poniższe kryteria, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. W zajęciach może wziąć udział tylko 13 uczestników. Warunek : każdy z uczestników może uczestniczyć tylko w jednej terapii.

­

Kryteria udziału w projekcie:

– dzieci i młodzież z terenu trzech powiatów: zamojskiego, hrubieszowskiego i kraśnickiego,

– wiek uczestników od 2 lat do 25 lat,

– osoby biorące udział w projekcie posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub opinię wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,

– uczestnikami mogą być osoby  z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, autyzmem w tym z Zespołem Aspergera, niedowidzące, niedosłyszące lub z niepełnosprawnościami sprzężonymi,

– prawidłowo wypełniona deklaracja (data wypełnienia deklaracji – nie wcześniej niż 04.06.2020 i chęć uczestniczenia w terapii SI/rehabilitacji – zaznaczamy tylko jedną terapię).

­

W ramach projektu oferujemy bezpłatną terapię integracji sensorycznej i rehabilitację.

– indywidualne zajęcia ruchowo – rehabilitacyjne  – dla 8 dzieci w wieku od 2 lat do 25 lat. Każda z osób będzie uczestniczyła w 12 spotkaniach

– indywidualne zajęcia terapeutyczne  z integracji sensorycznej – dla 5 dzieci w wieku od 2 – 15 lat. Każda z osób będzie uczestniczyła w 16 spotkaniach. Terapia integracji sensorycznej polega na zabawie ukierunkowanej i prowadzonej przez specjalistów.

­

Zapisy na terapię przyjmujemy od 15.06.2021 r. (wtorku) do 18.06.2021r. (piątku) w Fundacji „Zakątek Terapeutyczny” ul. Plac Wolności 13 w Hrubieszowie (dawny sklep Pelikan, wjazd do góry między lodami Duławskich, a Barem Szamanko. Fundacja od wtorku do piątku będzie czynna w godzinach 15.00 – 18.00.

Umawiać można się również telefonicznie, pod nr  tel. 737 888 262.

Serdecznie zapraszamy do zapisów i składania kompletu dokumentów (deklaracji oraz  orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub opinii wczesnego wspomagania rozwoju dziecka).

Deklaracja udziału w projekcie »

Fundacja „Zakątek Terapeutyczny”