Hrubieszów: Biblioteka – świat w jednym miejscu! (ZDJĘCIA)

Jak zmieścić świat w jednym miejscu? Biblioteka próbowała przez tydzień i w dużym stopniu jej się udało! Siłą działań była różnorodność oferty i otwartość partnerów – nauczycieli, którzy dostrzeli wartość zajęć. Cieszy fakt, że poprzez swoją obecność czytelnicy pokazali, jak jesteśmy potrzebni w środowisku: 1 tydzień, 3 miejsca, 8 obszarów tematycznych i 830 uczestników. Dziękujemy za udział w naszych działaniach!

Reklamy

Pretekstem by wyjść z nową ofertą do mieszkańców Hrubieszowa dla Miejskiej Biblioteki Publicznej stał się ogólnopolski tydzień bibliotek ph. Biblioteka. Świat w jednym miejscu. Pomiędzy 9 a 13 maja 2022 r. bibliotekarki przygotowały różnotematyczne zajęcia. Filia nr 3 pod kwitnącą wiśnią zapraszała do zapoznania się z Japonią, jej kulturą, pismem, zwyczajami. Filia nr 1 karmiła, bawiła i uczyła najmłodszych wcielając się np. w postać książkowej Pyzy.

Biblioteka główna na tydzień przeniosła się z zajęciami w plener, mieszkańcy miasta przechodząc obok HDKu mogli obserwować zmagania dzieciaków z gęsim piórem, kalką i maszynami do pisania. Niejeden dorosły, mijając zajęcia miał ochotę powrócić do dawnych czasów i spróbować swych sił. Można było wziąć udział w turnieju Dixit, kodować roboty typu Photon i Ozobot oraz przenieść się w świat rozszerzonej rzeczywistości. Najmłodsi mogli uczestniczyć w zającach pokazujących siłę teatrzyku Kamishibai oraz w aktywnościach artystycznych. Tydzień kończył się spotkaniem otwartym Klubu planszówek. 

Reklamy

Mnóstwo wiedzy, śmiechu, emocji. Różne światy połączone w 3 placówkach Miejskiej Biblioteki Publicznej stały się udziałem 830 uczestników. Jeżeli ktoś nie uczestniczył w zajęciach, mógł spotkać w środę 11 maja Mobilną bibliotekę na deptaku miejskim. Prezentowaliśmy tam ofertę, zapraszaliśmy do korzystania z jej usług. W tym roku świętujemy 100 lecie bibliotek publicznych w mieście nad Huczwą, nadal i wciąż z ogromnym entuzjazmem chcemy służyć i rozwijać społeczność Hrubieszowa. Dziękujemy wszystkim, którzy są z nami i pomagają pokazywać wartość współczesnych bibliotek.

Ten tydzień był dla Was.

­

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie

(info i fot. MBP)


Zobacz też:

Akcja Tworzymy Las w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

Akcja Tworzymy Las w Hrubieszowie (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie