9 grudnia 2023

Hrubieszów: Blokował numer alarmowy w sylwestrową noc, teraz odpowie za wykroczenie

W sylwestrową noc dyżurny hrubieszowskiej policji odebrał telefon alarmowy. Jak się okazało dzwonił mężczyzna, który blokując numer opowiadał mu, jak wracał z imprezy sylwestrowej i pogubił buty w błocie. Zapraszał także policjanta do wspólnej biesiady.

Reklamy

 

W sylwestrową noc do dyżurnego hrubieszowskiej policji na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna. Rozmówca przedstawił się, a następnie zaczął opowiadać policjantowi, jak to wracał z imprezy sylwestrowej i w błocie pogubił buty. Proponował policjantowi również wspólny alkohol.

Dyżurny poinformował mężczyznę, że blokowanie numeru alarmowego jest wykroczeniem, jednak dzwoniący nic sobie z tego nie robił. Kiedy rozmowa została przerwana policjant ustalił, do kogo należy numer telefonu, z którego dzwoniono.

Reklamy

Teraz żartowniś odpowie za wykroczenie, ponieważ według przepisów – kto umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.5 tys. zł.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)