Jak informuje Kronika Tygodnia, Andrzej Serafin, były radny miejski Hrubieszowa, zniesławił byłego sekretarza miasta, a obecnie wiceburmistrza Pawła Wojciechowskiego.

Reklamy

Potwierdził to prawomocnym wyrokiem Sąd Okręgowy w Zamościu.

Więcej:

Reklamy

https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/24014,hrubieszow-byly-radny-znieslawil-tylko-w-gazecie

(źródło: kronikatygodnia.pl)

***

Andrzej Serafin, były radny Rady Miejskiej, podczas sesji 28 września 2018 r. stwierdził, że ówczesny sekretarz miasta Paweł Wojciechowski jest odpowiedzialny za utratę dotacji na wymianę oświetlenia ulicznego w kwocie ponad 1,4 mln. zł, ponieważ według niego nie uzupełnił dokumentów konkursowych w terminie.

Wiceburmistrz Paweł Wojciechowski:

– Chcę podkreślić, że na pierwszej rozprawie byłem skłonny zakończyć ją polubownie pod warunkiem przeproszenia mnie podczas obrad Rady Miejskiej, gdyż to podczas sesji Pan Andrzej Serafin publicznie mnie pomówił.

Oskarżony nie zgodził się na taką ugodę. No cóż, Pan Serafin postanowił marnować publiczne pieniądze broniąc się w sprawie beznadziejnej, niż wyjść z tego honorowo, przyznać się do winy i przeprosić.

Sąd uznał oskarżonego za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu w oparciu o art. 212 par. 1 kodeksu karnego – komentuje przebieg procesu Paweł Wojciechowski, – a Sąd Apelacyjny (bo oskarżony odwołał się od wyroku pierwszej instancji) utrzymał w mocy wyrok stwierdzając że: Andrzej Serafin publicznie pomówił mnie podczas sesji o postępowanie, które mogło narazić mnie na utratę zaufania potrzebnego do zajmowanego stanowiska sekretarza.

Ponadto, – dodaje obecny wiceburmistrz Hrubieszowa – Sąd zobowiązał oskarżonego Andrzeja Serafina, (…) do przeproszenia oskarżyciela prywatnego Pawła Wojciechowskiego poprzez złożenie podczas obrad Rady Miejskiej w Hrubieszowie oświadczenia o treści:
„Ja Andrzej Serafin, przepraszam Pana Pawła Wojciechowskiego za pomówienie go podczas obrad Rady Miejskiej w Hrubieszowie w dniu 28 września 2018 r. poprzez fałszywe stwierdzenie, że z jego winy Gmina Miejska Hrubieszów utraciła dofinansowanie projektu o nazwie „Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Hrubieszowa” w kwocie 1 450 894 zł”. (źródło: facebook.com)

Podczas ostatniej sesji, oświadczenie odczytała przewodnicząca Rady Miasta w Hrubieszowie Anna Naja.


Zobacz też:

Hrubieszów: Andrzej Serafin vs. Paweł Wojciechowski – proces sądowy w trybie wyborczym

Hrubieszów: Andrzej Serafin vs. Paweł Wojciechowski – proces sądowy w trybie wyborczym


LubieHrubie na Instagramie »