Hrubieszów: Caritas dzieciom – ZDJĘCIA

Parafialny Zespół Caritas, działający przy Parafii św. Mikołaja, odwiedził chore dzieci w hrubieszowskim szpitalu oraz grupę przedszkolaków z Jedynki i wręczył im „Pudełka szczęścia”.

Reklamy

Parafialny Zespół Caritas, działający przy Parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie, w dniach 4 i 8 czerwca 2021 roku odwiedził chore dzieci z hrubieszowskiego szpitala oraz grupę przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystkie pociechy otrzymały prezenty w postaci „Pudełek szczęścia”, które zostały ufundowane przez Caritas Polska.

„Dzieciństwo o tym że jest piękne dowiadujemy się dopiero gdy dorośniemy”

Każde dziecko przychodzące na świat jest źródłem życia i miłości. Jest najpiękniejszym darem nie tylko dla rodziny, narodu ale i dla Kościoła. Sam Ojciec Święty Jan Paweł II wychodził naprzeciw dzieciom, doceniał ich znaczenie w ewangelizacji. On przede wszystkim je kochał, a one odwzajemniały ową miłość swoją postawą. W jednym z listów napisał „Pragnę (…) wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej Ojczyzny i całego Kościoła.”

Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej, Ci co żyją miłością, widzą głębiej, Ci co żyją wiarą, widzą wszystko w innym świetle. Bądźmy wciąż wpatrzeni w piękno dziecka, bo to uwidoczniona miłość. Miłość, która w połączeniu z nadzieją jest płomieniem, który migoce, ale nie gaśnie.

Wolontariusze

(info i fot. Caritas Hrubieszów)


Zobacz też:

Akcje Caritas Hrubieszów – ZDJĘCIA

Akcje Caritas Hrubieszów – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie