Hrubieszów: Chciał kupić skarpetki i stracił 400 zł. Uwaga na oszustów!

Młody mężczyzna oferując do sprzedaży skarpetki w promocyjnej cenie skradł 75 -letniemu kupującemu z portfela 400 zł. Do zdarzenia doszło pod jednym z miejscowych marketów przy ulicy Prostej w Hrubieszowie.

Reklamy


Do zdarzenia doszło pod jednym z hrubieszowskich marketów przy ulicy Prostej.

75-letni mieszkaniec miasta został zaczepiony przez mężczyznę w wieku około 35 lat, ciemnej karnacji, włosy ciemne, krótkie. Według relacji poszkodowanego, mężczyzna posługiwał się językiem polskim o obco brzmiącym akcencie. Mężczyzna ubrany był w koszulkę z krótkim rękawem i ciemne dresowe spodnie. Zaproponował hrubieszowianinowi zakup skarpetek w promocyjnej cenie.

Mężczyzna postanowił kupić towar, ale kiedy wyjął z kieszeni spodni portfel, aby sięgnąć po pieniądze okazało się, że nie ma drobnych. Kupujący udał się więc do pobliskiego sklepu, aby rozmienić gotówkę. Kiedy 75-latek wrócił i wyjął z portfela pieniądze, wtedy sprzedawca natrętnie zaczął mu „wciskać” całe pakiety skarpet oraz dresy. W tym zamieszaniu, 75-latek nie zauważył nawet, że z portfela zginęły mu pieniądze. Kiedy oddalił się od sklepu, sprawdził portfel. Okazało się, że jest pusty i brakuje 400 zł. 75-latek poinformował o zdarzeniu policję.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia oraz apeluje o rozwagę w kontaktach z osobami nieznajomymi. Często pod pozorem okazji , oszuści wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają. Pamiętajmy, że tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy.źródło: KPP Hrubieszów (EK)