1 marca 2024

Hrubieszów: Cztery Pory Roku z Mądrymi Rodzicam [ZDJĘCIA]

15 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Hrubieszowie, podsumowano pierwszą edycję bezpłatnego dla uczestników programu „Cztery Pory Roku z Mądrymi Rodzicami. Warsztaty i grupa wsparcia dla rodziców”.

Reklamy

Uczestnikami warsztatów byli rodzice i opiekunowie dzieci w różnym wieku, którzy rozwijali swoje kompetencje wychowawcze, nabywali nowe wiadomości i dzielili się między sobą bezcenną, rodzicielską wiedzą i doświadczeniem.

Program warsztatów zawierał wykłady, prezentacje ale przede wszystkim ćwiczenia warsztatowe, wpływające na rozwijanie postaw rodzicielskich, sprzyjających budowaniu dobrych relacji z dziećmi i młodzieżą.

Reklamy

Czytaj: Hrubieszów: Paczka dla Bohatera [ZDJĘCIA]

Warsztaty „Cztery Pory Roku z Mądrymi Rodzicami” były prowadzone przez psychologa oraz pedagoga – terapeutę, zawierały elementy programów „Mądrzy Rodzice”, „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” oraz ćwiczenia z zakresu Pozytywnej Dyscypliny. Uzupełnieniem warsztatów była rodzicielska grupa wsparcia, która ma niezwykle ważny wymiar dla rodziców.

Rodzice uczestniczący w warsztatach, na podsumowanie spotkań wybrali cytat Patrycji Kierzkowskiej, który w piękny sposób opisuje rozwój w roli rodzica: „Ideały nie istnieją, uczymy się na bieżąco, nieustannie poprawiamy to, co już zrobiliśmy i dzięki temu idziemy do przodu”.

Zobacz: Hrubieszów: Wigilia miejska 2023 [ZDJĘCIA]

– W imieniu organizatorów i prowadzących warsztaty, składam podziękowania i wyrazy szacunku wszystkim Rodzicom, którzy poświęcili swój czas na udział w warsztatach. Z uwagi na to, iż w roku 2024 zaplanowano kolejną edycję programu, zapraszam do udziału wszystkich tych z Państwa, którzy potrzebują wsparcia i przyjaznego miejsca, przestrzeni dla rodzicielskich radości i dylematów. Już dziś możecie Państwo napisać, celem zapisania się na warsztaty lub zadania pytania, na następujący adres e-mail: czteryporyroku.rodzice@gmail.com – informuje i zachęca do udziału w zajęciach koordynator programu, Marta Kuczyńska.

Program realizowany był z funduszy Gminy Miejskiej Hrubieszów, w miesiącach II – XII 2023.

Zobacz też:

Hrubieszów: Budżet na rok 2024 uchwalony [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →info i fot. koordynator programu, Marta Kuczyńska