Hrubieszów: Czytam na 7 = 7 lat, 7 miesięcy, 7 zadań i radości (ZDJĘCIA)

Małgorzata Swędrowska była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie 18 maja 2022 r., a równocześnie spotkanie z nią było nagrodą dla siedmiolatków, które wzięły udział w akcji „Czytam na 7”.

Reklamy

Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze, pełne było zabaw literackich i interakcji, dzieci żywo reagowały, miały mnóstwo pomysłów, ich wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach,  a to dzięki naszemu wyjątkowemu gościowi. Pani Małgorzata Swędrowska to trener i popularyzator literatury dziecięcej, twórca koncepcji czytania wrażeniowego, czyli „smakowania” literatury wszelkimi zmysłami, autorka wielu książek, m.in. „777 pomysłów na zabawy z książką”, „Elementarz w podskokach”, „Moja mama mój tata”, „Moja siostra mój brat”, „Ala ma kota. Naturalna metoda czytania”, wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zainicjowana we wrześniu 2021 roku przez bibliotekę  akcja „Czytam na 7” trwała 7 miesięcy i pokazywała hrubieszowskim pierwszakom, że czytanie może być fajne. Skierowana była do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu miasta oraz pierwszaków spoza Hrubieszowa, korzystających z naszej biblioteki. Udział w akcji wzięły również dzieci z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczych w Hrubieszowie.

Reklamy

Akcja trwała od października 2021 r., kiedy to zaprosiliśmy wszystkie hrubieszowskie pierwszaki do naszych bibliotek. 178 uczniów dzięki współpracy z dyrektorami szkół i wychowawcami klas odwiedziło bibliotekę główną i jej filie. Podczas tych wycieczek dzieci poznały zasady akcji. Należało zapisać się do biblioteki i co miesiąc wypożyczyć przynajmniej 1 książkę oraz wykonać przygotowane przez panie bibliotekarki zadanie. Za każde odwiedziny dziecko otrzymywało naklejkę. Do akcji przystąpiło 68 dzieci z klas pierwszych. 40 dzieci zebrało komplet naklejek i otrzymało nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy. Główną nagrodą dla wszystkich uczestników akcji było spotkanie autorskie z Małgorzatą Swędrowską zorganizowane w ramach budżetu obywatelskiego.

­

(info i fot. MBP)


Zobacz też:

Hrubieszów: Biblioteka – świat w jednym miejscu! (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Biblioteka – świat w jednym miejscu! (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie