Hrubieszów: Dała oszustowi prawie 60 tys. Twierdził, że jest jej siostrzeńcem

Blisko 60 tys zł. straciła 72-letnia hrubieszowianka, która padła ofiarą oszustów. Do kobiety zadzwonił mężczyzna, który podając się za jej siostrzeńca poprosił o pilną pożyczkę na zakup ziemi. Kobieta przelała pieniądze na podane przez oszusta konto.

Reklamy


Policjanci ustalili, ze do 72-latki z Hrubieszowa zadzwonił mężczyzna. Rozmówca podając się za jej siostrzeńca poprosił ją o pilną pożyczkę pieniędzy. Gotówka miała być potrzebna na zakup ziemi. Kobieta przekonana, że rozmawia ze swoim kuzynem, przelała na podane konto blisko 60 tys. zł. Dopiero po tym fakcie zorientowała się, że padła ofiarą oszusta.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozsądek  w kontaktach z nieznajomymi! Oszuści na swoje ofiary najczęściej wybierają osoby starsze i samotnie zamieszkujące. Bazują na ich naiwności i dobrym sercu. Aby nie stać się ofiarą tego typu przestępstwa, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania względem obcych.

W podobnych sytuacjach możemy potwierdzić tożsamość poprzez telefoniczny kontakt z instytucją, na jaka się nieznajomi powołują. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do autentyczności rozmówcy, za każdym razem należy powiadomić oficera dyżurnego komendy policji.


Pamiętaj!

Nigdy nie przekazuj pieniędzy ludziom, których nie znasz. Zawsze potwierdzaj prośbę „o pomoc”, kontaktując się osobiście z członkami rodziny.  Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie lub pojawia się podejrzenie, że to może być oszustwo, koniecznie powiadom Policję (nr tel. 997 lub 112).

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK.)