13 czerwca 2024

Hrubieszów: Dla Iwony zebrano 8670 zł [ZDJĘCIA]

W halach Dwójki i Kościuszki rozegrano charytatywny turniej piłki nożnej, z którego dochód przeznaczony został na leczenie 33 letniej Iwony Balsam z Werbkowic.

Reklamy

29 stycznia 2023 roku rozegrany został Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa. W związku z tym, że zgłosiły się 24 drużyny mecze były rozgrywane w dwóch halach sportowych, S.P. nr 2 i Z.S. nr 3 w Hrubieszowie.

Udało się zebrać 8670 zł dla 33 letniej Iwony Balsam z Werbkowic, która walczy z nowotworem i potrzebuje około dwóch milionów na terapię w Barcelonie.

Reklamy

­

Oto najlepsi w niedzielnym turnieju:

Reklamy

1. RENESANS ZAMOŚĆ

2. JW.5322 CHEŁM

3. INTER BAUM ZAMOŚĆ

4. TYSZOWIECKIE HALOGRAJKI TYSZOWCE

Najlepszym piłkarzem turnieju został Piotr Malec z Renesansu Zamość, najlepszym bramkarzem został Konrad Omelko z J.W.5322 Chełm.

­

W turnieju charytatywnym zagrały następujące drużyny :

GALACTICOS HRUBIESZÓW

RAIDERS – HRUBIESZÓW

TRENERZY HURAGANU

S.G. HORODŁO

GIGANCI WERBKOWICE

LSM LUBLIN

LSM LUBLIN II

OLDBOY BIAŁOPOLE

CELNICY.PL HRUBIESZÓW

DRUŻYNA PIERŚCIENIA HRUBIESZÓW

UNIA HRUBIESZÓW TRAMPKARZE

DRUŻYNA AA WERBKOWICE

OSP WERBKOWICE

WULKAN TEPTIUKÓW

ARTUR PRZYSZYKUJ KADZIDŁO HRUBIESZÓW

SMAKOŁYSZE WERBKOWICE

OSK XXL BIAŁOPOLE

UNIA HRUBIESZÓW JUNIORZY

OLIMP MIRCZE

ORION JACNIA

Rozegrano 64 mecze, które całkiem charytatywnie sędziowali – Izabela Malinowska OKS Chełm, Wojciech Szewczuk OKS Zamość i Łukasz Chabros OKS Zamość.

­

To był piękny turniej, wszyscy grali do jednej bramki, bo najważniejszy był cel, pomoc finansowa dla Iwony na leczenie, bo czas goni, a rak dziecięcy neuroblastoma robi spustoszenie w organizmie Iwony, są przerzuty na węzły chłonne, zainfekowany jest cały brzuch, muszą być od nowa robione badania w Barcelonie, żeby sprawdzić gdzie umiejscowił się ten potwór…

Drużyny przyjechały z bliska i z daleka, w turnieju zagrało około 200 zawodników, dwie drużyny z Lublina przywiozły nawet swoich kibiców z bębnami i głośnikami, drużyna z Werbkowic przywiozła starą strażacką syrenę, którą wcześniej wylicytowali za tysiąc złotych dla Iwony. Było głośno i wesoło, kibice stworzyli cudowną atmosferę dla piłkarzy, którzy zacięcie walczyli na parkiecie w swoich „złotych korkach”.

Iwonka w dowód wdzięczności zawiesiła na szyjach piłkarzy złote medale, za złote serca, za to, że im się chciało przyjechać, zagrać i pobudzić w niej nadzieję, że się uda.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami od Burmistrza Hrubieszowa Marty Majewskiej.

W imieniu Iwonki bardzo serdecznie dziękuję wszystkim dobrym ludziom, którzy pojawili się po to, żeby ratować jej młode życie.

Ogromne podziękowania płyną do Dyrekcji Z.S. nr 3 i S.P. nr 2 w Hrubieszowie, pana Dariusza Szadowskiego i pana Marcina Mroza za nieodpłatne udostępnienie hal sportowych, do rozegrania turnieju charytatywnego dla Iwony.

Jak widać na załączonym dowodzie wpłaty, na konto dla Iwony, Bank Spółdzielczy w Werbkowicach, nie pobrał opłaty za przelew, dziękujemy!

­

Cały czas trwa zbiórka dla Iwony pod adresem:

https://www.siepomaga.pl/iwona-balsam

­

Danuta Muzyczkainfo: Danuta Muzyczka, fot. Darek Duda – nadesłane


Zobacz też:

Hrubieszów: Kościuszko dla zwierzaków [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Kościuszko dla zwierzaków [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →