Hrubieszów: Dla każdego coś wyjątkowego [ZDJĘCIA]

Lublin, nazywany także stolicą wschodniej Polski, jest największym i prężnie rozwijającym się miastem po prawej stronie Wisły. To miasto inspiracji kojarzone także z wieloma uczelniami, w tym też z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Reklamy

Dlatego do Lublina właśnie wybrała się 13 kwietnia młodzież z Technikum Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie, wraz z opiekunami, aby choć trochę poznać to studencie miasto, dające możliwość rozwoju.

Zajęcia na temat motywacji, które prowadziła dr Monika Maria Baczewska-Ciupak – filozof, etyk i wykładowca, pracownik Biura Promocji UMCS okazały się bardzo ciekawe i rozwijające. Wykładowca swoją życzliwością szybko zyskała sympatię grupy.

Reklamy

Bogdan Bracha – muzyk z zamiłowania i animator kultury, miłośnik folku i teoretyk tego nurtu, przedstawił nam ACKiM UMCS Chatka Żaka – ważną instytucję kultury na mapie Lublina, która od blisko 60 lat rozwija i popularyzuje kulturę studencką.

Odwiedziliśmy także Akademickie Radio Centrum. Był czas na chwilę rozmowy z Markiem Skowronkiem – redaktorem naczelnym rozgłośni, który przekazał pozdrowienia dla mieszkańców Hrubieszowa – swojego rodzinnego miasta. Mieliśmy okazję zobaczyć także telewizję UMCS.

Duże zainteresowanie wzbudziły też warsztaty teatralne przygotowane przez Joannę Kozieł – artystkę reprezentującą Teatr Imperialny. Młodzież miała okazję wykazać się kreatywnością i umiejętnością twórczej improwizacji.

Naszym przewodnikiem był Patryk Grzegorczyk, a organizacją i logistyką zajęła się Beata Pietryczuk – pracownicy Biura Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za profesjonalizm, życzliwość i przygotowanie atrakcji.

Kolejnym punktem wycieczki była zabawa w parku paintballowym. Rywalizacja, duża dawka adrenaliny i gra fair play sprzyjały dobrej zabawie i integracji.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy pokazali nam swoją pracę i pasję, sprawiając, że wycieczka należała do wyjątkowych.Info i foto: ZS nr 1 – Daniel Buchowiecki/Karol Lewicki


Zobacz też:

Hrubieszów: Łączą ich drzewa [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Łączą ich drzewa [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →