Hrubieszów dla Szymona. Do wylicytowania m.in. rękawice Tomasza Adamka – ZDJĘCIA

W niedzielę 29 sierpnia 2021 roku od godz. 15.00 na obiektach HOSIR w Hrubieszowie w trakcie festynu z inicjatywy Artura Wojdata, rozegrany zostanie Charytatywny Mecz Piłki Nożnej „Hrubieszów dla Szymona”.

Reklamy

Mecz zagrają byli wychowankowie Unii Hrubieszów z Reprezentacją TVP, zasiloną przez byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej. Pomysłodawcą zorganizowania meczu jest kolega Szymona z boiska – Artur Wojdat. Honorowy patronat nad imprezą objęła Burmistrz Miasta Hrubieszów – Marta Majewska.

Dochód z meczu przeznaczony będzie w całości na leczenie, rehabilitację i zakup protezy dla byłego piłkarza Unii Hrubieszów Szymona Więcha z Hrubieszowa, który w latach 1987 – 1994 grał na pozycji lewego obrońcy.

Reklamy

Szymon Więch od 15 roku życia choruje na cukrzycę typu 1, w wyniku choroby doszło do poważnych powikłań i by ratować życie, konieczna była amputacja lewej nogi.

Podczas meczu i festynu przeprowadzone będą licytacje i loteria, między innymi gadżetów związanych z piłka nożną.

W trakcie imprezy wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszek. Już teraz można już wpłacać pieniądze na konto

40 2030 0045 1110 0000 0216 8790 z dopiskiem „Hrubieszów Dla Szymona”

Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski”

KRS 0000045770

­

Danuta Muzyczka – współorganizator i spiker Turnieju

29 sierpnia 2021 roku na obiektach HOSIR w Hrubieszowie, rozegrany zostanie Charytatywny Mecz Piłki Nożnej „Hrubieszów dla Szymona”. Mecz zagrają byli wychowankowie Unii Hrubieszów z Reprezentacją TVP, zasiloną przez byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej.

Podczas festynu i meczu pieniążki zebrane do puszek w całości zostaną przeznaczone na rehabilitację i zakup protezy nogi dla Szymona Więcha z Hrubieszowa, byłego piłkarza Unii Hrubieszów.

Niedziela 29 sierpnia 2021 w Hrubieszowie na HOSIR, zapowiada się bardzo ciekawie, można będzie pomóc choremu człowiekowi, obejrzeć ciekawy mecz, wziąć udział w licytacji gadżetów piłkarskich znanych piłkarzy, posłuchać dobrej muzyki i popatrzeć na taniec, niebiańsko pięknych tancerek Ziemi Hrubieszowskiej przy HDK w Hrubieszowie.

Gdyby ktoś z państwa zechciał podczas imprezy stanąć na wyznaczonym terenie HOSIR w Hrubieszowie, ze swoim biznesem, typu wata cukrowa, frytki, kramarze itp. to prosimy o kontakt. Jedynym warunkiem jest wpłata do puszki, na leczenie Szymona Więcha z Hrubieszowa.

Planowany jest też kiermasz ciast, upieczonych przez gospodynie o złotych sercach i pomocnych dłoniach. Gdyby znalazły się panie z Hrubieszowa i okolic i zechciały upiec ciasto dla Szymona, to też proszę o kontakt.

Poszukujemy wolontariuszek do obsługi puszek podczas meczu i festynu. A gdyby ktoś chciał jako sponsor, tak z potrzeby serca pomóc Szymonowi, to zapraszamy do współpracy. Proszę o kontakt – tel. 601341445.

­

Na stronie fb pomysłodawcy i organizatora akcji Artura Wojdata czytamy:

Hrubieszów Dla Szymona

Wychowankowie Unii Hrubieszów – Reprezentacja TVP

29 SIERPNIA 2021 GODZINA 15:00

HOSIR HRUBIESZÓW – FESTYN

­

Artur Wojdat:

Miałem okazję gościć w domu Honorowego Redaktora Naczelnego Przeglądu Sportowego – Macieja Petruczenko. Maciej przekazał na licytację książkę „PRZEŚCIGNĄĆ SWÓJ CZAS KARIERA IRENY SZEWIŃSKIEJ OD KULIS”, którą napisał wraz z mężem Pani Ireny – Januszem. Zwycięzca licytacji będzie mógł cieszyć się z umieszczonego w książce autografu autora. Istnieje szansa, że Pan Maciej pojawi się osobiście podczas festynu „Hrubieszów Dla Szymona” w dniu 29 sierpnia 2021 r. w Hrubieszowie.

­

Na festynie „Hrubieszów dla Szymona” swoją obecnością zaszczyci nas Dariusz Górski, syn legendarnego trenera piłki nożnej Kazimierza Górskiego. Należy tutaj wspomnieć, że w bieżącym roku Ś.P. Kazimierz Górski obchodziłby 100-lecie swoich urodzin.

Dariusz Górski na licytację przeznacza książkę Mirosława Wlekły „GÓRSKI WYGRAMY MY ALBO ONI PIERWSZA BIOGRAFIA KAZIMIERZA GÓRSKIEGO”. Oczywiście ten jedyny egzemplarz książki będzie podpisany przez syna Pana Kazimierza.

W trakcie festynu Dariusz Górski wystawi stoisko poświęcone pamięci swojego taty, na którym m. in. będzie można zakupić plakaty z piłkarzami legendarnego trenera oraz 60 egzemplarzy trudno dostępnej na rynku książki „Kaziu cała Polska Ci dziękuje”.

­

W dniu 14.08.2021 miałem przyjemność gościć w Lotniczym Centrum Symulatorowym Uczelni Łazarskiego, gdzie otrzymałem od pilota-instruktora Konrada Stasiczaka voucher z firmy JetZone24 na 2 godzinny lot w symulatorze samolotu Airbus A320 z pilotem-instruktorem. Termin wykorzystania vouchera do 31.08.2022 r. w Warszawie.

Voucher jest przeznaczony na licytację, która odbędzie się podczas festynu i meczu piłkarskiego „Hrubieszów dla Szymona” w dniu 29 sierpnia 2021 r. na terenie HOSiR Hrubieszów. Zwycięzca licytacji będzie mógł skorzystać z vouchera wraz ze swoimi najbliższymi – szczegóły w trakcie licytacji w Hrubieszowie.

­

29 SIERPNIA 2021 GODZ 15:00

Przed chwilą otrzymałem informację, że w charytatywną akcję pomocy Szymonowi z Hrubieszowa włączył się Tomasz Adamek. Przeznaczył rękawice i koszulkę ze swoimi autografami. Zgarnąć będzie je można podczas licytacji, która odbędzie się na festynie już 29 sierpnia 2021r podczas festynu „Hrubieszów Dla Szymona”!

Upominki od Tomka wylatują już w najbliższy piątek na warszawskim Okęciu a od soboty będą już do obejrzenia w Hrubieszowie.

­

29 SIERPNIA 2021 GODZ 15:00

Na licytację trafi koszulka podpisana przez sztab szkoleniowy Motoru Lublin m. in. Marka Saganowskiego i Arkadiusza Onyszko oraz zawodników II – ligowej drużyny. Koszulka jest przeznaczona na licytację, która odbędzie się podczas festynu „Hrubieszów dla Szymona” w dniu 29 sierpnia 2021 r. Serdeczne podziękowania dla Krystiana Okoniewskiego, który zaangażował się w pomoc w jej zdobyciu.

­

Wyszukał i opracował – Marek Ambroży Kitliński

Fot. facebook.com / Artur Wojdat


Zobacz też:

Zmarł hrubieszowski sportowiec – Jan Szajnoga

Zmarł hrubieszowski sportowiec – Jan Szajnoga


LubieHrubie na Instagramie