Hrubieszów dla Szymona! – ZDJĘCIA, WIDEO

Dziś, na hrubieszowskim stadionie odbył się charytatywny mecz piłki nożnej „Hrubieszów dla Szymona”, który rozegrali dawni wychowankowie Unii Hrubieszów z Reprezentacją TVP zasiloną reprezentantami Polski w piłce nożnej. Od godziny 14 trwa festyn, w czasie którego odbywają się liczne atrakcje i licytacje przedmiotów przekazanych na ten cel od znanych osób.

Reklamy

Pomysłodawcą zorganizowania akcji i meczu jest kolega Szymona z boiska – Artur Wojdat.

W meczu zagrali reprezentanci Polski – Sebastian Mila, Jakub Wawrzyniak i Marcin Żewłakow, a drużynę Reprezentacji TVP, w której zagrał również dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski, poprowadził redaktor Rafał Patyra. W zespole wychowanków Unii Hrubieszów wystąpili koledzy z boiska Szymona, weterani i obecni zawodnicy, m.in. reprezentant Polski – Dawid Nowak, Opiekę na zespołem Unii pełnili trenerzy m.in. i Szymona Więcha – weterani Marian Cisło i Andrzej Jaworski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:3 dla TVP. Poprowadziła je trójka sędziowska z Hrubieszowa – Jarosław Jasina, Tomasz Lenard i Konrad Łukiewicz.

Dochód z meczu przeznaczony będzie w całości na leczenie, rehabilitację i zakup protezy dla byłego piłkarza Unii Hrubieszów Szymona Więcha z Hrubieszowa, który w latach 1987- 1994 grał na pozycji lewego obrońcy.

Szymon Więch od 15 roku życia choruje na cukrzycę typu 1, w wyniku choroby doszło do poważnych powikłań i aby ratować życie, konieczna była amputacja lewej nogi. Zabieg miał miejsce 10 stycznia 2021 roku. Następnie Szymon odbył rehabilitację. Do spotkania między Szymonem, a Arturem Wojdatem doszło pod koniec marca.

­W trakcie festynu odbywają się występy artystyczne i licytacje, a wolontariusze zbierają pieniądze do puszek. Można się również zaszczepić w mobilnym punkcie szczepień, zorganizowanym przez OSP Hrubieszów.

Niewątpliwą atrakcją tego dnia był również występ pięściarzy Concordii Knurów, którzy są reprezentantami Polski, m.in. Damiana Durkacza – jedynego polskiego olimpijczyka w boksie na Igrzyskach w Tokio 2020.

Patronat medialny nad imprezą przyjął m.in. portal lubiehrubie.pl.

­

Środki na leczenie i rehabilitację Szymona Więcha można przekazywać pieniądze na konto Szymona:

Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat Hrubieszowski” KRS 0000045770

Wpłaty na konto

40 2030 0045 1110 0000 0216 8790
z dopiskiem „ Hrubieszów Dla Szymona”

­

(wideo, fot. lubiehrubie.pl)


Reportaż w TVP Lublin »


Zobacz też:

Hrubieszów dla Szymona! Pomóżmy Szymonowi stanąć na nogi! – ZDJĘCIA, WIDEO

Hrubieszów dla Szymona! Pomóżmy Szymonowi stanąć na nogi! – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie