Hrubieszów: Dwie próby wyłudzenia na „krewnego”. Uwaga na oszustów!

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszej próby oszustwa dwóch kobiet, do których dzwonił nieznany mężczyzna podając się za ich krewnego i prosząc o przelanie dużej sumy pieniędzy na podane konto. 50 i 85–latka z Hrubieszowa na szczęście w porę zorientowały się, ze ktoś próbuje je oszukać, nie wpłaciły pieniędzy i powiadomiły policję.

Reklamy

Wczoraj do 50-letniej mieszkanki miasta zadzwonił telefon. Kobieta usłyszała męski głos w słuchawce, który przedstawił się jako jej siostrzeniec. Prosił kobietę o przelanie na podane konto 7 tys. zł. Czujna hrubieszowianka na szczęście zorientowała się, że ktoś próbuje ją oszukać, nie wpłaciła pieniędzy i powiadomiła o tym fakcie policję.

Jak się okazało tego samego dnia 85-latka z Hrubieszowa również otrzymała podobny telefon i usłyszała podobną prośbę o pożyczkę pieniędzy. Tym razem mężczyzna przedstawił się jako jej chrześniak, i poprosił o przelanie 15 tys. zł. Kobieta udała się już nawet do banku z zamiarem udzielenia pomocy finansowej, ale na szczęście korzystając z porady pracownic banku udało się ją od tego odwieść.

 

Pamiętaj!

Nigdy nie przekazuj pieniędzy ludziom, których nie znasz. Zawsze potwierdzaj prośbę „o pomoc”, kontaktując się osobiście – wykonaj telefon lub porozmawiaj bezpośrednio. Wszelkie telefoniczne prośby o pomoc, w tym z zagranicy, grożą utratą pieniędzy. Gdy ktoś dzwoni w takiej sprawie lub pojawia się podejrzenie, że to może być oszustwo koniecznie powiadom policję (nr tel. 997 lub 112).

 

źródło: KPP Hrubieszów (EK.)