Hrubieszów: Dwóch 15-latków napadło na przypadkowo napotkanego chłopaka

Policjanci ustalili dwóch 15-latków, którzy odpowiedzą za rozbój na 14-letnim mieszkańcu gminy Hrubieszów. Młodzieńcy napadli na przypadkowo napotkanego chłopaka, uderzyli go w twarz i kopali po całym ciele, chcąc go okraść. Kiedy ten upadł i na chwilę stracił przytomność, napastnicy zabrali mu telefon.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło niedaleko jednej z hrubieszowskich szkół około godziny 12:00. Dwóch 15-latków potrzebowało pieniędzy na bilet powrotny do domu, wpadli więc na pomysł, że kogoś okradną.

Wtedy zaczepili przechodzącego koło nich, nieznanego im chłopaka. Spytali go o godzinę. Kiedy chłopak wyciągną z kieszeni kurtki telefon komórkowy, żeby podać im aktualny czas, jeden z 15-latków uderzył go pięścią w twarz i kopał po całym ciele. Chłopak przewrócił się na chodnik i na chwilę stracił przytomność. Wtedy napastnicy zabrali mu telefon komórkowy, który wypadł mu w chwili upadku z ręki.

W pewnym momencie z jednego z pobliskich sklepów wyszła sprzedawczyni, zaczęła krzyczeć, co spłoszyło dwóch wyrostków, którzy uciekli w stronę miasta. Powiadomiono odpowiednie służby ratunkowe.

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch 15-latków. Jak się okazało jeden z nich to mieszkaniec Białopola, a drugi gminy Mircze. Telefon o wartości 400 zł. został odzyskany przez policjantów.

Teraz 15-latkowie odpowiedzą za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.źródło: KPP Hrubieszów (EK)