3 marca 2024

Hrubieszów: Dyrektor SP ZOZ Alicja Jarosińska w sprawie opłat za praktyki studentów

Alicja Jarosińska: – Po zakończeniu obecnie trwającej pełnej analizy sytuacji finansowej szpitala prawdopodobnie będzie można uniknąć wnoszenia jakiejkolwiek kwoty przez studentów i słuchaczy szkół medycznych za praktyki zawodowe.

Reklamy

Pełniąca obowiązki dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie Alicja Jarosińska, przesłała do naszej redakcji z prośbą o publikację, wyjaśnienia dotyczące wprowadzenia odpłatności za praktyki studentów w hrubieszowskim szpitalu:

W kwietniu przejęłam zarządzanie szpitalem w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Na bieżące funkcjonowanie szpitala brakuje nam ok. 1 miliona 300 tys. zł. Przeprowadzany obecnie audyt bezlitośnie obnaża problemy finansowe, jakie zostawił poprzedni dyrektor SPZOZ w Hrubieszowie. W dodatku zawrotnie rosną ceny środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Na przykład w 2019 roku za 200 sztuk rękawiczek jednorazowych płaciliśmy 21 zł, a obecnie cena tych samych rękawiczek wynosi aż 110 zł i nikt nie chce przystąpić do przetargu.

Reklamy

Analizujemy najbardziej efektywne sposoby zrównoważenia budżetu szpitala, a w tym rozważane były różne warianty zapewniania płynności finansowej SP ZOZ, ale po zakończeniu obecnie trwającej pełnej analizy sytuacji finansowej szpitala prawdopodobnie będzie można uniknąć wnoszenia jakiejkolwiek kwoty przez studentów i słuchaczy szkół medycznych za praktyki zawodowe.

Alicja Jarosińska, p.o. dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie

fot. lubiehrubie.pl


Zobacz też:

Studenci mają płacić za praktyki w hrubieszowskim szpitalu

Studenci mają płacić za praktyki w hrubieszowskim szpitalu