Hrubieszów: Dzieci z wizytą w Starostwie

23 stycznia 2020 r. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie odwiedziła grupa uczestników zimowiska – półkolonii, zorganizowanego przez Fundację Czasoprzestrzeń.

Reklamy

 

Starosta hrubieszowski wraz z członkami Zarządu Powiatu – Marceliną Pogódz-Kukiełką, Janem Mołodeckim oraz Markem Katą, wyjaśniali małym gościom na czym polega ich praca, zachęcali również do zapoznania się z samorządem powiatowym, w którym młodzież z pewnością w przyszłości zechce zasiadać. Dla każdego został przygotowany mały upominek w postaci pamiątkowego albumu.

Następnie dzieci odwiedziły salę konferencyjną, w której odbywają się sesje Rady Powiatu, uroczystości powiatowe, spotkania czy szkolenia. Dużym zainteresowaniem cieszyła się mównica, przed którą każde dziecko chciało stanąć, i wypróbować swoich sił jako mówca. Była również okazja do zadawania pytań, z której niektórzy chętnie skorzystali, dowiadując się chociażby o umiejętnościach jazdy na  łyżwach pani Starosty.

Zimowisko ma na celu zintegrować oraz zaktywizować naszych najmłodszych mieszkańców, oferując im takie atrakcje jak: warsztaty krótkofalarskie, nauka rękodzieła, gry bez elektroniki, survival, zabawy językowe, kino, muzeum, kręgielnia, lodowisko, basen i wiele więcej.

 

info i fot.: Starostwo Powiatowe