Hrubieszów: Dzięki monitoringowi zatrzymano sprawcę znieważenia pomnika profesora Zina

Dzięki współpracy Policji i Straży Miejskiej w Hrubieszowie, zatrzymano 23-letniego obywatela Białorusi, który mając 2 promile alkoholu w organizmie, znieważył pomnik prof. Wiktora Zina.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło w centrum Hrubieszowa na miejskim Rynku. Miejscowa Straż Miejska, która bacznie obserwuje zapisy z kamer monitoringu poinformowała policjantów, że młody mężczyzna wyrwał kwiaty ze stojących tam kwietników oraz znieważył pomnik prof. Wiktora Zina, oddając na niego mocz.

Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol policji, który zatrzymał wandala. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 23-letni obywatel Białorusi, który przyjechał do pracy w Hrubieszowie, jest pijany – miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Kiedy mężczyzna wytrzeźwiał, przyznał się do zarzucanych mu czynów tłumacząc funkcjonariuszom, że był pijany i nie wiedział co robi. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem. Za przestępstwo znieważenia pomnika grozi mu wysoka grzywna lub kara ograniczenia wolności.

W tym przypadku, po raz kolejny potwierdza się fakt przydatności monitoringu i kamer miejskich w miejscach najbardziej zagrożonych. Hrubieszowscy Strażnicy Miejscy, pełniący dyżury i uważnie obserwujący zapisy z kamer umieszczonych na terenie miasta, niezwłocznie reagują na popełniane przestępstwa i wykroczenia informując policję.

Ujawnione przypadki zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywanie alkoholu oraz niszczenie mienia, zgłaszane są na bieżąco dyżurnemu policji. Zarejestrowany obraz wykorzystywany jest do prowadzenia postępowań mandatowych i karnych.

Wszystko po to, by mieszkańcy miasta mogli czuć się bezpiecznie, a skoordynowane działania służb mundurowych były jeszcze bardziej skuteczne.

 

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK)