Hrubieszów: Dzielnicowi przestrzegali przed oszustami

Dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres” w Hrubieszowie odbyło się spotkanie policjantów z podopiecznymi ośrodka. Dzielnicowi przestrzegali przez oszustami. Podopieczni mieli wiele ciekawych pytań i cennych spostrzeżeń.

Reklamy

 

Dzisiaj w siedzibie Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres” w Hrubieszowie, policjanci dzielnicowi uczestniczyli w spotkaniu na temat bezpieczeństwa.

Podczas krótkiej pogadanki policjanci apelowali o ostrożność wobec osób nieznajomych i rozmówców telefonicznych. Zanim w pełni zaufamy rozmówcy sprawdźmy, czy jest tym, za kogo się podaje oraz czy przekazywane przez niego informację są prawdziwe. Możemy stracić oszczędności całego życia.

Reklamy

Uważajmy także na przedstawicieli firm. Zanim złożymy swój podpis na jakiejkolwiek kartce papieru upewnijmy się, co tak naprawdę podpisujemy. Szczególną uwagę zwracajmy na to, co jest napisane drobnym drukiem. Pod żadnym pozorem nie udostępniajmy nikomu swoich danych osobowych.

Pamiętajmy również, aby nie wpuszczać nieznanych osób do swojego mieszkania. Domokrążcy mają swoje sposoby. Kuszą nas różnymi atrakcyjnymi ofertami zapewniając jednocześnie o super wygranej.

Przed zakupem upewnijmy się czy osoby, które nas odwiedzają rzeczywiście są tymi, za które się podają. Żądajmy okazywania legitymacji, zadzwońmy do instytucji, na którą się powołują. Tylko rozsądek i rozwaga w tym przypadku mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy.

W razie zauważenia czegoś niepokojącego, prosimy o pilny kontakt z Policją. Gdy zauważymy obce auta i osoby oferujące coś do sprzedaży starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów – np. numer rejestracyjny pojazdu i natychmiast zadzwońmy pod nr tel. 997 lub 112.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)