5 marca 2024

Hrubieszów: Dzielnicowy udzielił pomocy 43-letniemu bezdomnemu, któremu groziło wychłodzenie

Wczoraj hrubieszowski dzielnicowy na ulicy Dworcowej odnalazł skrajnie wychłodzonego 43-letniego bezdomnego. Był skąpo ubrany, stał na mrozie i nie wiedział co się z im dzieje. Gdyby nie szybka reakcja i pomoc medyczna zapewne mogłoby dojść do tragedii.

Reklamy

– Ostatnie dni i noce są bardzo mroźne, a niskie temperatury są śmiertelnym zagrożeniem szczególnie dla osób bezdomnych, starszych, mieszkających samotnie oraz nierzeźwych długo przebywających na zewnątrz.

Policjanci podczas patroli zwracają uwagę na miejsca, gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Każdego roku monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje.

Reklamy

W jednym z takich miejsc w Hrubieszowie przy ulicy Dworcowej Dzielnicowy z terenu miasta odnalazł wczoraj skrajnie wychłodzonego 43-letniego bezdomnego. Mężczyzna stał skąpo ubrany przy bramie skupu złomu. Nie było z nim logicznego kontaktu, był zdezorientowany, nie wiedział właściwie gdzie się znajduje. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 43-latka do szpitala, gdzie otrzymał niezbędną pomoc – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Czytaj: Strzyżów: Łapówką próbował uniknąć mandatu

– Po raz kolejny apelujemy! Nie bądźmy obojętni na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112 lub do Dyżurnego Policji w Hrubieszowie pod numer 47 815 32 80. Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie bądźmy obojętni! – apeluje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak.

Zobacz też:

Gm. Horodło: Dzielnicowy udzielił pomocy 54-latkowi, który przemoczony spał w przydrożnym rowie

Zerknij na Instagram →


źródło: KPP w Hrubieszowie / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak