Hrubieszów: Dzielnicowy udzielił pomocy poszkodowanym w wypadku. Sprawca był pijany

Hrubieszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj po południu przy ulicy Żeromskiego w Hrubieszowie. Tam czołowo zderzył się dostawczy mercedes z osobowym renault. Kierowca mercedesa miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Bezpośrednim świadkiem tego zdarzenia był przechodzący tamtędy dzielnicowy, który udzielił poszkodowanym pierwszej pomocy i wezwał pomoc medyczną.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 15:00 przy ulicy Żeromskiego. Hrubieszowski dzielnicowy idąc chodnikiem przylegającym do ogrodzenia Zespołu Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie, usłyszał nagle bezpośrednio za swoimi plecami huk zderzających się pojazdów.

Kiedy się odwrócił, zauważył dostawczego mercedesa, który przejechał przez chodnik i uderzył w drzewo przy ogrodzeniu. Drugi z pojazdów z kolei wjechał  na chodnik.

Reklamy

Policjant pobiegł w stronę uczestników zdarzenia, udzielając im pomocy przedmedycznej i zabezpieczając miejsce do chwili przybycia załogi karetki pogotowia.

Policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc drogą dwukierunkową od ronda  w kierunku miasta, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym w przeciwnym kierunku renault, którym kierował 55-latek z gminy Hrubieszów.

Zarówno 47-letni sprawca wypadku, jak i  55-latek z renault, z urazami trafili do szpitala. Ponadto okazało się, że 47-latek był nietrzeźwy, miał blisko 3 promile alkoholu   w organizmie

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)

 

Zobacz też:

Wypadek na Żeromskiego » Galeria