Hrubieszów: Dzień Edukacji Narodowej w Jedynce

Dnia 12 października 2017 roku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Reklamy

 

Licznie przybyłych gości przywitała pani dyrektor Edyta Kucharska, składając nauczycielom najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta i odczytując  życzenia przesłane przez osoby w przeszłości  związane z naszą szkołą. Następnie głos zabrała pani wiceburmistrz Marta Majewska, kierując ciepłe słowa do nauczycieli czynnych zawodowo, jak i emerytowanych.

Po przemówieniach nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas: 6c, IIA, IIB i IIIB przygotowanych przez panią Ilonę Winogrodzką i panią Monikę Anigacz. Uczniowie przedstawili kilka scenek z życia szkoły z przymrużeniem oka. Oprawę muzyczną zapewnił pan Arkadiusz Mielniczek wraz z chórem uczennic z klasy 7a, który zaprezentował piosenki o tematyce szkolnej. Piękne dekoracje przygotowały panie: Barbara Mielniczuk i Arleta Kowalska.

Tradycją jest w naszej szkole, że w Dniu  Edukacji Narodowej zostaje wręczony tytuł najmilszego nauczyciela. W tym roku najmilszym nauczycielem została pani Magdalena Słowik.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dyrektora i na zakończenie słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców. Nagrodę dyrektora otrzymali następujący nauczyciele: ks. Łukasz Wojtaszek, p. Joanna Bartnik, p. Monika Bator, p. Andrzej Podlewski, p. Jacek Giergiel, p. Agnieszka Kolano, p. Anna Lewandowska, p. Małgorzata Fedorczuk p. Monika Korneluk i p. Sylwia Wojak.

 

źródło i fot. SP nr 1