Hrubieszów: Dzień Europy w Trójce (ZDJĘCIA)

9 maja, w hrubieszowskiej Szkole Podstawowej nr 3 obchodzono Dzień Europy.

Reklamy

Został on ustanowiony w rocznicę ogłoszenia Planu Roberta Schumana, który był francuskim politykiem nazywanym ojcem Unii Europejskiej. Nasz kraj przystąpił do UE , międzynarodowej organizacji zrzeszającej obecnie 27 krajów, 18 lat temu, a dokładnie 1 maja 2004 r. Stało się to na mocy Traktatu Akcesyjnego podpisanego 16.04.2003 r. w Atenach.

W hrubieszowskiej Trójce dzień ten wiązał się z realizacją wieloetapowego projektu. Już na początku dnia odbył się szkolny konkurs pod hasłem „Flagi państw należących do Unii Europejskiej”. Reprezentanci klas V- VII musieli wykazać się wiedzą, bardzo dobrą pamięcią. Po podliczeniu punktów okazało się, że nasi uczniowie doskonale znają barwy europejskich flag i potrafią je rozróżnić, mimo pojawiających się podobieństw.

Na jednej z przerw w szkolnej sali spotkali się uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, by spisać życzenia skierowane do Europy. Młodzież zapragnęła, by była ona kontynentem wolnym od wojen, ludzkich cierpień, by mogła cieszyć się pięknem natury, szczęściem mieszkańców.

Podczas długich przerw w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka. Dzieci słuchały piosenek w wykonaniu artystów śpiewających nie tylko po angielsku. Największy aplauz wywołała „Belgijka”, czego dowodem było to, że młodzież już po usłyszeniu pierwszych taktów ustawiła się w pary, a potem ruszyła do tańca.

Zwieńczeniem tego radosnego dnia były sesje zdjęciowe z błękitnymi balonikami i wypuszczenie niebieskiego balonu w kształcie serca, symbolizującego nasz kontynent. Moment ten został poprzedzony odczytaniem życzeń dla Europy przez przewodniczącego szkoły, Jakuba Sowę.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim za wsparcie, za przystąpienie do projektu, czynny udział w obchodach Dnia Europy – wyrażają podziękowania organizatorzy święta.

­

(info i fot. SP nr 3 / Samorząd Uczniowski)


Zobacz też:

Nauczycielka hrubieszowskiej Trójki laureatką! (ZDJĘCIA)

Nauczycielka hrubieszowskiej Trójki laureatką! (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Instagramie