Hrubieszów: Dzień przedsiębiorczości w ZS nr 1 (ZDJĘCIA)

6 kwietnia, 58 uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wzięło udział w 19 edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości” źródłem świadomości!”.

Reklamy

Organizatorem inicjatywy jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a odbywa się ona pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jest to projekt sprzyjający podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Jego ideą jest włączenie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży. Dzięki temu uczniowie mają szansę zweryfikowania swoich wyobrażeń o wybranym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.

Uczniowie, odbywając jednodniowe praktyki w wybranych przez siebie firmach, mogli przyjrzeć się temu, jak wygląda zwykły dzień w danej firmie lub instytucji, pomóc w prostych czynnościach, poznać obsługę sprzętu i porozmawiać z opiekunem praktyki.

Do programu przyłączyło się 9 firm i instytucji funkcjonujących w Hrubieszowie oraz jedna firma spoza miasta.

W czasie pobytu w firmach, od uczniów oczekiwano m.in.: sumiennego podejścia do zleconych prac, zdyscyplinowania, zaangażowania czy punktualności. Młodzież odbywała praktyki na różnych stanowiskach: starszego kontrolera referatu ds. kadrowo – szkoleniowych, asystenta nauczyciela w świetlicy, pomocy kucharza, pomocy nauczyciela, bibliotekarza, pracownika obsługi klienta, sprzedawcy/kasjera i magazyniera.

W ramach Dnia Przedsiębiorczości’ zorganizowano również wyjście uczniów klas IIa i IIIt5e wraz z opiekunami: Krzysztofem Kozłowskim, Danielem Sidorczukiem, Jackiem Wielebą, Jackiem Kuniczukiem oraz Tomaszem Zinkiewiczem do jednej z miejscowych form. Młodzież poznała jej historię, zakres produkcji i usług oraz przykładowe rozwiązania budowlane i konstrukcyjne. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali gadżety i upominki firmowe.

Dziękujemy wszystkim Państwu za umożliwienie naszym uczniom poznania wybranych zawodów i ich specyfiki oraz podzielenie się swoją wiedzą i życzliwość – wyraża podziękowania Zespów Szkół nr 1.

­

Zebrała: Joanna Wawrzaszek – koordynator szkolnych obchodów Dnia Przedsiębiorczości

fot. ZS nr 1


Zobacz też:

Hrubieszów: Zakończenie X – Jubileuszowej edycji warsztatów „Mądrzy Rodzice” (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Zakończenie X – Jubileuszowej edycji warsztatów „Mądrzy Rodzice” (ZDJĘCIA)