Hrubieszów: Dzień seniora z ZUS

Dzień Seniora zorganizowany w hrubieszowskim oddziale ZUS, to jeden z pomysłów na poprawę bezpieczeństwa starszych mieszkańców naszego miasta. To właśnie oni stają się ofiarami oszustw, wyłudzeń pieniędzy i tzw. „nieuczciwych praktyk” przedsiębiorców.

Reklamy

 

Inspektorat ZUS w Hrubieszowie przyłączył się do akcji prowadzonej w wielu placówkach na terenie całego kraju, mającej na celu podniesienie świadomości prawnej seniorów.

To jeden z pomysłów na poprawę bezpieczeństwa starszych mieszkańców naszego miasta. To właśnie oni często stają się ofiarami oszustw, wyłudzeń pieniędzy i tzw. „nieuczciwych praktyk” przedsiębiorców.

Podczas spotkania z Rzecznikiem Konsumentów oraz pracownikami NFZ, ZUS, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie, a także policjantami, seniorzy mogli dowiedzieć się, jak nie paść ofiarą oszustów.

Osoby zgromadzone na spotkaniu miały wiele pytań i korzystając z obecności specjalistów z danej dziedziny, mogły rozwiać nurtujące ich wątpliwości.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów / E. K.