Hrubieszów: Dzień Ziemi w Przedszkolu nr 2 (ZDJĘCIA)

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest „Dzień Ziemi”, który uczciły również dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie.

Reklamy

Na cały dzień zaplanowano mnóstwo zajęć, w których uczestniczyła cała społeczność przedszkolna.

Podczas zajęć, przedszkolaki przypomniały sobie, jak należy dbać o naszą planetę – obejrzały film edukacyjny, który opowiadał o Ziemi i sposobach pomagających w jej przetrwaniu. Dowiedziały się, co to znaczy ekokultura, z jakich źródeł pozyskiwać energię, jak segregować odpady i w jaki sposób chronić przyrodę.

Kolejnym punktem programu było zdobienie dowolną techniką torebek papierowych na zakupy, które dzieci wręczyły swoim rodzicom, aby zachęcić ich do korzystania z ekologicznych rozwiązań podczas zakupów.

Następnie odbył się „Pokaz mody ekologicznej”. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały specjalnie na ten dzień stroje wykonane z różnych materiałów: starych gazet, tektury, folii, butelek plastikowych i innych surowców wtórnych. Milusińscy prezentowali się, jak prawdziwe modelki i modele. Pomysłowość i artystyczne wykonanie strojów oraz prezentacja dzieci, zostały nagrodzone gorącymi brawami oraz upominkami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów ekologicznych, a poprzez to uatrakcyjnienie obchodów Dnia Ziemi i podniesienie świadomości ekologicznej w naszej społeczności.

­

Miejskie Przedszkole nr 2 w Hrubieszowie

(fot. Przedszkole nr 2)


Zobacz też:

Hrubieszów: Programowanie z Ozobotami w Przedszkolu nr 2 (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Programowanie z Ozobotami w Przedszkolu nr 2 (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na YouTube