23 września 2023

Hrubieszów: Dziewczęta ze Staszica na 6 miejscu w Polsce! [ZDJĘCIA]

Drużyna dziewcząt z hrubieszowskiego Staszica zajęła 6 miejsce w ogólnopolskim finale Licealiady Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju.

Reklamy

W dniach 9 – 11 czerwca, licealistki z hrubieszowskiego Staszica uczestniczyły w ogólnopolskim finale Licealiady Szkolnego Związku Sportowego w unihokeju.

Największa impreza unihokeja w kraju i jedna z największych w Europie, czyli Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży o „Puchar Bałtyku” odbywał się po raz dwudziesty ósmy. Uczestniczyli w nim uczniowie z całej Polski – od Bałtyku, po Tatry.

Reklamy

Rozgrywki odbywały się w pięknych nowoczesnych obiektach sportowych miasta Elbląg. Udział w festiwalu wzięło 69 zespołów – łącznie udział w rywalizacji sportowej wzięło około 900 uczestników.

Wśród nich były uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica w Hrubieszowie, które wcześniej wygrały mistrzostwa województwa rozgrywane w ramach rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego i tym samym uzyskały prawo walki w finale ogólnopolskim. Dziewczęta z Hrubieszowa zajęły w zawodach 6 miejsce!

Reklamy

Gratulujemy!

Wyjazd na zawody sfinansowało Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.źródło i fot. 100-letnie I Liceum Ogólnokształcące im ks St Staszica w Hrubieszowie / FB


Zobacz też:

Hrubieszowska porodówka w pierwszej dziesiątce w Polsce! [ZDJĘCIA]

Hrubieszowska porodówka w pierwszej dziesiątce w Polsce! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →