Hrubieszów: Elektroniczne wodomierze

Za kilka lat każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł na bieżąco kontrolować zużycie wody. Umożliwi to elektroniczne biuro obsługi klienta.

Reklamy

 

To nie jedyne udogodnienie dla mieszkańców. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wprowadza również nowoczesny system pomiaru zużycia wody. Pierwsze instalacje urządzeń rozpoczęto już w tym roku. Umożliwi to ujednolicenie czasu odczytu urządzeń pomiarowych.

Dotychczas miasto było podzielone na trzy części, a inkasenci odczytywali wskazania wodomierzy w trzech kolejnych dekadach każdego miesiąca.

Wkrótce Hrubieszów będzie dysponował ok. 1500 wodomierzami wyposażonymi w nakładki GSM umożliwiającymi odczyt i bezpośrednie przesyłanie danych do systemu. Dzięki temu ograniczone zostaną straty wody, a jednocześnie możliwe będzie zebranie informacji ze wszystkich wodomierzy w tym samym czasie, co usprawni także rozliczania odbiorców.

– Urządzenia zainstalowane na wodomierzach przesyłają co trzy doby raport zużycia wody – mówi Małgorzata Bocheńska, prezes zarządu PGKiM w Hrubieszowie. – Dane przekazywane są do systemu billingowego, co umożliwia przygotowanie indywidualnych faktur dla mieszkańców. Nowy system ograniczy do minimum błędy odczytu, usprawni analizę danych, a jednocześnie skróci się czas i pracochłonność związana z odczytami wskazań wodomierzy.

 

Źródło: Gazeta Hrubieszowska