Hrubieszów: Europejska Trójka [ZDJĘCIA]

Początek bieżącego roku kalendarzowego przyniósł dobre wiadomości dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 oraz dla przyszłych uczniów szkoły!

Reklamy

W ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, został zatwierdzony do realizacji złożony przez szkołę projekt pt. „Startujemy po nowe kompetencje w Europie”. Jego realizacja będzie trwać do 30 czerwca 2023 roku. W wyjeździe edukacyjnym do Grecji, który planowany jest od 30 kwietnia do 13 maja 2023 r., weźmie udział 24 uczniów i 4 nauczycieli.

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła również wyniki nowego konkursu wniosków złożonych w sektorze edukacja szkolna, w którym Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie otrzymała akredytację.

Reklamy

­

Daje to uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania na realizowane projekty Erasmus+, to rodzaj członkostwa w programie.

Dzięki uzyskanej akredytacji Trójka będzie regularnie otrzymywać środki finansowe na działania związane z wyjazdami zagranicznymi bez konieczności corocznego udziału w konkursach wniosków.

Akredytacja daje pewność, że projekty mobilności zagranicznej uczniów i nauczycieli będą możliwe do realizacji przez najbliższe 5 lat. Młodzież szkoły będzie mogła poszerzać horyzonty, uczyć się świata i języków obcych. Będzie to też okazja do poznawania innych systemów kształcenia, ludzi, ich obyczajów.

Trójka zaczyna zatem aktywne uczestnictwo w sieci organizacji Erasmus. Pomoże w tym doświadczenie zdobyte w roku ubiegłym podczas pobytu w Grecji.info i fot. SP nr 3


Zobacz też:

Hrubieszów: Projekt Trójki w Grecji zrealizowany [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Projekt Trójki w Grecji zrealizowany [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →