Hrubieszów: Europejski Tydzień Kodowania w Przedszkolu nr 2 [ZDJĘCIA, WIDEO]

W dniach od 8 do 23 października grupy 3, 4 i 6-latków z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie wzięły czynny udział w CodeWeek 2022.

Reklamy

Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Przedszkole nr 2 realizowało zadania z wyzwaniami „Uczymy Dzieci Programować”.

Każdy dzień był pełen różnorodnych zadań z zakresu kodowania. W tym czasie przedszkolaki podejmowały wiele ciekawych aktywności, rozbudzały swoją wyobraźnię, szukały rozwiązań oraz wyciągały wnioski podczas wspólnej zabawy. Dzieci zaznajomiły się z różnymi narzędziami do kodowania i chętnie uczestniczyły w zabawach. Przedszkolaki poprzez kodowanie rozwijały m. in. logiczne myślenie, wyobraźnię, spostrzegawczość, dedukcję, umiejętność współpracy, planowania i analizowania.

Reklamy

­

Wykonując 10 zadań związanych z kodowaniem przedszkolaki otrzymały międzynarodowy certyfikat potwierdzający udział w programie.

Najbardziej istotne jest to, jak bardzo w te 10 dni dzieci chętnie współpracowały ze sobą, podejmowały próby pracy w zespole, z wielką radością czekały na kolejny dzień, nie zniechęcały się błędami, nauczyły się jak ważne jest bycie razem i że razem można osiągnąć znacznie więcej.

­

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. Przedszkole nr 2


Zobacz też:

Hrubieszów: Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu nr 3 [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu nr 3 [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →