Hrubieszów: Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności [ZDJĘCIA]

Oszustwa dotykające często osób starszych oraz bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym były tematami spotkania, które odbyło się w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy

Hrubieszowscy policjanci, w ramach akcji profilaktycznej pod hasłem „Fałszywy telefon – zagrożone oszczędności”, spotykają się z mieszkańcami naszego powiatu, aby porozmawiać na tematy związane z bezpieczeństwem.

W Hrubieszowskim Domu Kultury odbyły się kolejne warsztaty, których uczestnikami była grupa seniorów. Spotkanie przeprowadził policjant zajmujący się zagadnieniami profilaktyki społecznej. Tematem zajęć było bezpieczeństwo seniora w ruchu drogowym, a także metody działania oszustów – głównie pojawiające się w ostatnim czasie metody oszustw „na wnuczka” i „na policjanta”.

Reklamy

­

Zgromadzeni chętnie zdawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

­

Jak nie dać się oszukać:

Bądźmy ostrożni w trakcie rozmów telefonicznych i nie ufajmy osobom, które dzwonią i podają się za naszą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Rozłączmy się i sami zadzwońmy do tych osób! Nie ulegajmy emocjom.

Pamiętajmy – policjant nigdy nie dzwoni i nie prosi o pomoc w rozwiązaniu trudnej sprawy czy przekazania pieniędzy.

Nie przekazujmy nikomu naszych danych wrażliwych, czyli: numeru pesel, numeru i serii dowodu osobistego czy kodu CCV karty bankomatowej.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.

­


ZDJĘCIA:

­

źródło i fot. KPP Hrubieszów / aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak


Zobacz też:

Hrubieszów – Londyn – Pałac Buckingham [ZDJĘCIA, WIDEO]

Hrubieszów – Londyn – Pałac Buckingham [ZDJĘCIA, WIDEO]


Zerknij na Instagram →