Hrubieszów: Finał konkursu na zagospodarowanie Sutek

Czternaście propozycji zostało zgłoszonych w konkursie na koncepcję zagospodarowania hrubieszowskich „Sutek” i ich otoczenia. W przyszłym tygodniu ocenią je członkowie komisji, a potem swoje zdanie będą mogli wyrazić także mieszkańcy.

Reklamy

 

Hrubieszowskie „Sutki” to historyczne kramy wzorowane na wschodnich bazarach. Ogłoszony przez miasto konkurs architektoniczno-urbanistyczny dotyczy opracowania koncepcji ich zagospodarowania wraz z częścią deptaka miejskiego. Nie chodzi jednak o pełną dokumentację techniczną, ale raczej określenie kierunku zmian. Ostateczny kształt będzie zależeć od możliwości finansowych miasta i ustaleń z właścicielami „Sutek”, którzy, oprócz gotowej koncepcji, otrzymają m.in. ekspertyzę techniczną i inwentaryzację, a koszty tych opracowań zostaną sfinansowane w ramach projektu Modelowej Rewitalizacji Miasta.

Termin przyjmowania konkursowych propozycji upłynął w piątek 17 sierpnia. We wtorek 21 sierpnia oceni je komisja, powołana przez burmistrza, a 24 sierpnia koncepcje graficzne zostaną zaprezentowane na wystawie w Hrubieszowskim Domu Kultury. Mieszkańcy, którzy odwiedzą placówkę do 16 września, będą mogli nie tylko obejrzeć propozycje, ale także wyrazić swoje zdanie w tej sprawie w specjalnych ankietach. Ich wyniki zostaną ogłoszone 20 lub 21 września.

Zwycięzca konkursu otrzyma 25 tysięcy złotych, nagrodą za drugie miejsce jest 15 tysięcy, a za trzecie – 10 tysięcy złotych.

Konkurs „Hrubieszowskie Sutki i ich sąsiednie otoczenie, jako nowa, uporządkowana przestrzeń publiczna” jest jednym z elementów projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Hrubieszowa szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno-gospodarcze miasta”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014 – 2020.

 

źródło: ias24.eu, UM Hrubieszów