Hrubieszów: Finał programu Bezpieczne Gimnazjum

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbył się VIII finał programu prewencyjnego pod nazwą „ Bezpieczne Gimnazjum”. Realizacja tego przedsięwzięcia odbywała się przy współpracy Policji i Straży Miejskiej. Patronat nad akcją objął Starosta Hrubieszowski. Laureaci konkursu prewencyjnego otrzymali atrakcyjne nagrody, w postaci tabletów i słuchawek bezprzewodowych bluetooth.

Reklamy

 

Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie mając na względzie bezpieczeństwo dzieci i młodzieży opracował program pod nazwą„Bezpieczne Gimnazjum”. Jest skierowany do uczniów klas I szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego. Realizacja tego przedsięwzięcia odbywała się przy współpracy Policji i Straży Miejskiej.

Podczas spotkań z młodzieżą poruszana jest tematyka dotycząca patologii społecznych w tym alkoholizmu i narkomanii. Mundurowi zwracają także uwagę na umiejętność przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach.

Reklamy

Policjanci przedstawiali uczniom wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji.

Program „ Bezpieczne Gimnazjum” promuje również zdrowy styl życia. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie opracowanie autorskiego pokazu multimedialnego na jeden z podanych przez organizatorów tematów. Powołana komisja wyłoniła zwycięzców, a są to:

I miejsce – ex aequo:

  • Klaudia Kot – Zespół Szkół Publicznych w Moniatyczach,

  • Patrycja Trzos – Zespół Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie,

  • Wiktoria Block – Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie,

Wyróżnieni:

  • Magdalena Bojarczuk – Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie,

  • Oliwia Łoś – Samorządny Zespół Szkół w Mirczu,

  • Maciej Rudziński – Gimnazjum w Kozodawach,

  • Patrycja Rot – Publiczne Gimnazjum w Trzeszczanach,

  • Sebastian Omelczuk – Zespół Szkół Miejskich Nr 2 w Hrubieszowie,

Nagrody dla wszystkich finalistów ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy w Hrubieszowie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci tabletów i słuchawek bezprzewodowych bluetooth.

Dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

 

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK)