Hrubieszów: Finał programu prewencyjnego „Bezpieczne Gimnazjum”

W Komendzie Powiatowej Policji w Hrubieszowie odbył się VII finał programu prewencyjnego pod nazwą „ Bezpieczne Gimnazjum”. Realizacja tego przedsięwzięcia odbywała się przy współpracy Policji i Straży Miejskiej. Patronat nad akcją objął Starosta Hrubieszowski.

Reklamy

 

Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie mając na względzie bezpieczeństwo dzieci opracował program pod nazwą„Bezpieczne Gimnazjum”. Skierowany był on do uczniów klas I szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego. Realizacja tego przedsięwzięcia odbywała się przy współpracy Policji i Straży Miejskiej.

Podczas spotkań z młodzieżą poruszano tematykę dotyczącą patologii społecznych w tym alkoholizmu i narkomanii. Zwrócono także uwagę na umiejętność przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach.

Policjanci przedstawiali uczniom wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji.

Program „ Bezpieczne Gimnazjum” promował również zdrowy styl życia. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie opracowanie autorskiego pokazu multimedialnego na jeden z podanych przez organizatorów tematów.  Z uwagi na bardzo wyrównany poziom prac powołana komisja w tym roku postanowiła, że zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – ex aequo Szymon Kuliński – Samorządowy Zespół Szkół w Mirczu oraz Łucja Skorupa z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie.

II miejsce – ex aequo Alicja Prus – Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie i Angelika Kasprzak z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie.

III miejsce – ex aequo Oliwia Solarska – Gimnazjum w Kozodawach wraz z Barbarą Kuszmiruk z Gimnazjum w Strzyżowie.

Komisja oceniająca prace postanowiła również przyznać 8 wyróżnień.

Nagrody dla wszystkich finalistów ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Urząd Gminy w Hrubieszowie. Laureaci konkursu otrzymali nagrody w postaci elektronicznych tabletów, natomiast osobom wyróżnionym wręczono bezprzewodowe głośniki bluetooth. Wszyscy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy uczniom oraz ich opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.źródło i fot. KPP Hrubieszów (J.K.)