Hrubieszów: Finisz głosowania na budżet obywatelski

Kończy się głosowanie na projekty, które mogą być sfinansowane ze środków budżetu obywatelskiego w Hrubieszowie. Poparcie dla wybranej propozycji można przekazywać do 20 maja, a wyniki mają być ogłoszone 1 czerwca.

Reklamy

 

– Do tej pory mieszkańcy miasta najchętniej przekazują głosy osobiście w sekretariacie urzędu miasta. Zainteresowanie głosowaniem przez internet cieszy się niewielkim zainteresowaniem, a osoby, które chcą to zrobić za pośrednictwem tradycyjnej poczty muszą się pospieszyć. Formalnie głosowanie kończy się w najbliższą niedzielę, ale głosy wysłane pocztą będą przyjmowane jeszcze w pierwszy roboczy dzień po tym terminie, czyli w poniedziałek 21 maja – przypominają organizatorzy.

Głosować można na specjalnych kartach, które trzeba pobrać ze strony: www.miasto.hrubieszow.pl.

Mieszkańcy Hrubieszowa mają do wyboru dziewięć pomysłów. Są to: uruchomienie wypożyczalni rowerów, aktywizacja seniorów, doposażenie placu zabaw przy Miejskim Przedszkolu nr 2, wymiana kulturalna między tancerzami z Hrubieszowa i węgierskiego Kapuvaru oraz treningi dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 15 lat w „Akademii Orłów”. Na głosy poparcia czekają także pomysłodawcy zakupu książek z serii „Duże Litery” i cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi w miejskiej bibliotece, budowy boisk do mini-koszykówki dla najmłodszych, zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci w wieku 5 i 6 lat oraz wyposażenia młodzieżowego klubu fantastyki w Hrubieszowskim Domu Kultury.

 

(źródło: ias24.eu)