Hrubieszów: Finisz głosowania na budżet obywatelski

Głosowanie na budżet obywatelski w Hrubieszowie zbliża się ku końcowi. Zainteresowanie jest duże, a lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 1 czerwca.

Reklamy

 

Mieszkańcy najchętniej wybierają tradycyjną formę głosowania poprzez formularze, składane do urny w urzędzie. Na półmetku głosowania spośród kilkuset głosujących około 50 skorzystało z możliwości oddania głosu przez pocztę elektroniczną, reszta formularzy została złożona osobiście w urzędzie.

Głosowanie potrwa do końca maja, a potrzebne karty można pobrać ze strony: www.miasto.hrubieszow.pl. Po wypełnieniu należy je zeskanować i wysłać pocztą elektroniczną na adres: budzetobywatelski@miasto.hrubieszow.pl, przesłać tradycyjną pocztą na adres urzędu miasta z adnotacją „Budżet Obywatelski – Głosowanie” albo dostarczyć do urzędu.

Reklamy

Mieszkańcy Hrubieszowa do wyboru mają 10 propozycji, ale głos mogą oddać tylko na jedną. Jeśli na karcie zostanie zaznaczonych więcej projektów lub żaden, głos będzie nieważny.

Na liście zadań, które mogą być sfinansowane z budżetu obywatelskiego są, m.in.: osiedlowa siłownia pod chmurką, rozbudowa ścianki wspinaczkowej w Zespole Szkół Miejskich nr 2, szkolny gabinet stomatologiczny, parkometry w centrum miasta, treningi capoeiry, zajęcia z dietetyki i obozy sportowe w „Akademii Młodych Orłów”. Mieszkańcy Hrubieszowa mają również do wyboru zakup kostiumów dla Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej w roku jego jubileuszu, zakup książek drukowanych dużą czcionką i audiobooków, albo dużego ekranu z konsolą do gier dla biblioteki publicznej oraz spotkanie z pierwszym polskim kosmonautą gen. Mirosławem Hermaszewskim.

Wartość każdego z projektów waha się od 1 do 100 tysięcy złotych, czyli maksymalnej kwoty, którą miasto przeznaczyło na budżet obywatelski.

 

źródło: ias24.eu