Hrubieszów: „Godne Dzieciństwo” – weekendowa zbiórka w sklepach Tesco

Polski Czerwony Krzyż organizuje zbiórkę środków finansowych w ramach kampanii „Godne Dzieciństwo”. Zbiórka będzie trwać od piątku do niedzieli, w godz. 12-18 w jedenastu sklepach sieci Tesco w województwie lubelskim: Biłgoraju, Chełmie, Hrubieszowie, Lubartowie, Lublinie, Łęcznej (przy ul. Chełmskiej), Łukowie, Opolu Lubelskim, Puławach, Radzyniu Podlaskim oraz Włodawie.

Reklamy

Wolontariusze pomogą przy pakowaniu zakupów oraz będą zachęcać do wsparcia programu „Godne Dzieciństwo”.

Celem programu „Godne Dzieciństwo” jest zapewnienie kompleksowej opieki potrzebującym dzieciom. W ramach programu PCK stwarza dzieciom szansę na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb, edukację i rozwój osobisty, a w rezultacie uniknięcie pokoleniowej biedy.

Dochód z tej zbiórki zostanie przeznaczony na wypoczynek letni dla dzieci pochodzących z rodzin najuboższych. Każdego roku prawie 4 miliony dzieci spędza lato w domu z powodu braku funduszy na wakacje. Szacuje się, że jest to około 65% polskich dzieci. Są to najczęściej dzieci ubogie, zaniedbane edukacyjnie i wychowawczo, z rodzin niepełnych oraz marginalizowanych. Dzięki „Koloniom z PCK” dzieci mają szansę spędzić wakacje poza domem i odreagować trudną sytuację rodzinną i społeczną. Przez dwa tygodnie dzieci wypoczywają w górach, nad morzem i w innych atrakcyjnych regionach. Mają zapewnione pełnowartościowe posiłki i ciekawy program edukacyjny. Wybór uczestników kolonii letnich jest dokonywany na podstawie informacji dostarczanych przez szkolnego pedagoga lub pracownika socjalnego.Lubelski Oddział Okręgowy

Polskiego Czerwonego Krzyża