Hrubieszów: Goście z Niemiec z darami dla punktu recepcyjnego przy ul. Grabowieckiej (ZDJĘCIA)

Do punktu recepcyjnego przy ul. Grabowieckiej w Hrubieszowie dotarły dary od niemieckiego stowarzyszenia „Schnelle Nothilfe”, którego celem jest pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

Reklamy

Stowarzyszenie „Schnelle Nothilfe” na czele z prezesem Markusem Lausmannem oraz koordynator Martą Kaskiewicz wraz z wicestarostą hrubieszowskim Markiem Katą, wójtem gminy Uchanie Leszkiem Czerwonką oraz Józefem Mrówką (starostą lwóweckim w latach 2010-2014, obecnie radnym), odwiedzili punkt recepcyjny prowadzony przez Powiat Hrubieszowski przy ul. Grabowieckiej w Hrubieszowie.

„Schnelle Nothilfe” to stowarzyszenie, którego ideą jest szybka pomoc w nagłych wypadkach. Do magazynu punktu recepcyjnego w Hrubieszowie dostarczyło palety z gotowymi daniami, mlekiem, warzywami, owocami oraz środkami higienicznymi. Więcej o działalności stowarzyszenia na stronie schnelle-nothilfe.de

Informacja o mieszkańcach Powiatu Hrubieszowskiego, niosącym pomoc naszym wschodnim sąsiadom, obarczonym tragedią wojny, dotarła do wielu oddalonych od nas powiatów, jak również za granicę – w tym wypadku do Niemiec – informuje Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. – Wizyta w punkcie recepcyjnym była świetną okazją do omówienia bieżących spraw, przedstawienia najpilniejszych potrzeb, a także podziękowań za już otrzymaną pomoc. Dziękujemy za nią i wyrażamy szczerą nadzieję na dalszą owocną współpracę na rzecz pomocy drugiej osobie!

­

info i fot. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie


Zobacz też:

Zespół Hubal artystycznie i patriotycznie (ZDJĘCIA)

Zespół Hubal artystycznie i patriotycznie (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na YouTube