21 lipca 2024

Hrubieszów: Gratulacje i życzenia z okazji Dnia Strażaka – ZDJĘCIA

Składamy najlepsze życzenia wszystkim Druhom Strażakom naszego powiatu i województwa oraz funkcjonariuszom PSP, z którymi każdego dnia współpracujemy.

Reklamy

SZANOWNI MIESZKAŃCY HRUBIESZOWA
DRODZY DRUHOWIE STRAŻACY

Z wielką satysfakcją chcę Państwa poinformować, że Ochotnicza Straż Pożarna w Hrubieszowie wg danych Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie za ubiegły 2020 rok w zakresie realnie podjętych działań ratowniczych uplasowała się na najwyższej, czyli pierwszej pozycji w powiecie hrubieszowskim oraz na piątej pozycji w województwie lubelskim – to klasyfikacja dla jednostek spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, natomiast włącznie dla jednostek wszystkich z KSRG to w powiecie pozycja czwarta, a w województwie 69 na łączną ich ilość 1747.

To dowód i świadectwo bardzo wysokiej mobilności operacyjnej, wyposażenia oraz wyszkolenia jednostki i ich druhów. To także fakt niezwykłego społecznego w pełni bezinteresownego zaangażowania w niesieniu pomocy mieszkańcom naszego miasta w dobie niezwykłego zagrożenia epidemiologicznego.

Reklamy

Przedstawione dane w pełni uprawniają i nakazują, aby z okazji naszego Święta Dnia Strażaka przypadającego 4 maja, od Zarządu OSP i naszych sympatyków zechcieli przyjąć gratulacje, najwyższe słowa uznania i życzenia, na które w pełni zasłużyli i zapracowali.

Szanowni Druhowie, dziękujemy Wam także za wiele poświęconych godzin i dni w zaangażowaniu i wypełnianiu statutowych obowiązków Strażaka Ochotnika. Dziękujemy Waszym najbliższym i rodzinom za wyrozumiałość i tolerancję w umożliwianiu wypełniania tych zaszczytnych społecznych obowiązków.

Reklamy

Wasze Druhowie zaangażowanie i osiągnięcia w niesieniu pomocy innym w pełni wyczerpują znamiona słów naszego założyciela Stanisława Staszica 'RATUJMY SIĘ W POTRZEBIE’ – są to słowa, które w nieskazitelny sposób oddają wielostronicowe zapisy obecnej Ustawy o Ochronie Przeciwpożarowej.

Przy tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim Druhom Strażakom naszego powiatu i województwa oraz funkcjonariuszom PSP, z którymi każdego dnia współpracujemy. Trzymajmy się razem.

Z wyrazami szacunku
Stanisław Letnianczyn
Prezes OSP Hrubieszów

(fot. OSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Strażacy z OSP Hrubieszów pomagają w dotarciu na szczepienia – ZDJĘCIA


Powiat hrubieszowski: Pożar instalacji elektrycznej od pioruna. W związku z burzami i wiatrem, strażacy interweniowali 6 razy