Hrubieszów: Grupa wsparcia dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Hrubieszowie zaprasza na spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

Reklamy

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Hrubieszowie rusza z nowym projektem. Zapraszamy 18 września 2020 r. o godz.14.00 do budynku naszej placówki przy ul. Zamojskiej 16A, na spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu.

Grupa wsparcia którą będziemy tworzyć dla Państwa to regularne spotkania, podczas których każdy dobrowolnie może podzielić się swoimi troskami, doświadczeniami, spostrzeżeniami i radościami.

To przestrzeń dla rodziców, opiekunów lub starszego rodzeństwa dzieci z autyzmem, którzy doświadczają stresu, frustracji, niemocy.

W bezpiecznej atmosferze, kameralnej grupie, przy asyście psychologów i pedagogów możecie posłuchać lub opowiedzieć o tym wszystkim, co dla was ważne.

Przyjdź i przekonaj się, że są ludzie, którzy borykają się z podobnymi problemami związanymi z wychowaniem dziecka z całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Celem spotkań jest:

– nauka radzenia sobie z trudnymi emocjami;

– nauka walki ze stresem, wymiana doświadczeń wychowawczych; rozwój kompetencji rodzicielskich;

– poznanie obowiązujących w Polsce przepisów prawnych;

– poznanie praktycznych sposobów na zwiększenie efektywności kompleksowych oddziaływań terapeutycznych;

– poznanie grupy przyjaznych sobie i wspierających się nawzajem osób.

Jesteśmy po to, by pomagać.

Prosimy o zapoznanie się z procedurami działalności poradni (znajdującymi się na stronie internetowej poradni) w stanie epidemii Covid -19.

Zapisy telefoniczne: 84 696 29 07, pn – pt, 8.00-16.00

Koordynatorzy grupy wsparcia:

psycholog Justyna Szeląg

pedagog Ilona Puszek