22 lutego 2024

Hrubieszów: Harcerze i leśnicy – porozumienie i wspólne sadzenie drzew (ZDJĘCIA)

Z okazji Dnia Ziemi, odbyło się wspólne sadzenie drzew, w którym uczestniczyli harcerze z ZHP Hufiec Hrubieszów i leśnicy z Nadleśnictwa Strzelce. Podpisano również porozumienie…

Reklamy

W dniu 23 kwietnia 2022 r., w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Starosiele” z okazji Dnia Ziemi odbyło się wspólne sadzenie drzew, w którym uczestniczyły zuchy i harcerze z ZHP Hufiec Hrubieszów, pod czujnym okiem leśników z Nadleśnictwa Strzelce.

Wśród uczestników spotkania byli nie tylko harcerze i leśnicy, ale również mieszkańcy pobliskich miejscowości.

Reklamy

Podczas wydarzenia uczestnicy posadzili 152 drzewa, pod czujnym okiem leśników z Nadleśnictwa Strzelce, którzy nie tylko pokazywali, jak sadzić drzewa, ale także zaprezentowali publikacje i materiały edukacyjne, dzięki czemu każdy z uczestników zyskał sporą dawkę leśnej wiedzy. 

Głównym punktem spotkania było porozumienie pomiędzy Nadleśnictwem Strzelce reprezentowanym przez nadleśniczego Krzysztofa Gronka oraz Chorągwią Lubelską ZHP reprezentowaną przez harcmistrza Tomasza Sycha. Podpisane porozumienie o współpracy jest fundamentem wspólnych akcji pomiędzy dwoma instytucjami. Głównym założeniem umowy jest ułatwienie dzieciom i młodzieży z ZHP korzystania z terenów Nadleśnictwa Strzelce, a także w miarę możliwości zapewnienia pomocy w postaci udostępnienia infrastruktury.

– Porozumienie to szansa nie tylko dla dzieci i młodzieży z ZHP, polegająca na ułatwionym tworzeniu przedsięwzięć na terenie Nadleśnictwa Strzelce, ale także co dla nasz bardzo ważne, szansa dla Lasów Państwowych, na dotarcie do najmłodszych z wiedzą i czystymi faktami na temat funkcjonowania ekosystemów leśnych – mówi Krzysztof Gronek, Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce.

­

(info i fot. Nadleśnictwo Strzelce, Chorągiew Lubelska ZHP)


Hrubieszów: Sadzenie drzew? To zawsze dobry pomysł! (ZDJĘCIA)

Hrubieszów: Sadzenie drzew? To zawsze dobry pomysł! (ZDJĘCIA)


MOŻE KIEDYŚ…

Może kiedyś…