Hrubieszów: HDK przed remontem

Aż 19 firm wzięło udział w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej modernizacji Hrubieszowskiego Domu Kultury. Umowa z wykonawcą już jest podpisana, a termin jej realizacji został wyznaczony na 25 listopada tego roku.

Reklamy

 

Przygotowanie dokumentacji będzie kosztować 126 tysięcy złotych, z czego 35 procent kosztów netto będzie pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które udało się pozyskać w ramach programu „Rozwój infrastruktury kultury – Infrastruktura domów kultury”. Resztę miasto i HDK zapewnią we własnym zakresie.

Opracowanie dokumentacji prac jest niezbędne, by w przyszłości HDK mógł się starać o pieniądze na ich wykonanie. Modernizacja będzie dotyczyć całego wnętrza budynku, od sali widowiskowej przez toalety, piwnice, po wymianę wyposażenia, budowę platformy i windy dla osób niepełnosprawnych oraz zewnętrznego podjazdu.

Reklamy

W sali widowiskowej jest planowana wymiana foteli, podłóg oraz sceny wraz z nagłośnieniem i oświetleniem. Toalety będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, piwnice zostaną zaadaptowane na nowe pracownie, a istniejące pracownie zmodernizowane tak, by były lepiej przystosowane do organizacji zajęć i spotkań. Niektóre mają być rozbudowane, a inne zlikwidowane, by jak najlepiej wykorzystać powierzchnię, którą dysponuje dom kultury.

Dyrektor placówki Emilia Feliksiak ma nadzieję, że wykonanie robót będzie możliwie w latach 2017 – 2018, ale to będzie zależeć od możliwości pozyskania pieniędzy na ten cel ze źródeł zewnętrznych, w tym z funduszy unijnych. źródło: ias24.eu