Hrubieszów: Idziemy dla Rafała. Razem możemy więcej!

Rafał ma 33 lata. Od 2006 r. służy w 2 Pułku Rozpoznawczym w Hrubieszowie. Jest bardzo dobrym żołnierzem, kolegą, jak i również sportowcem (wielokrotnie reprezentował jednostkę wojskową w zawodach na OSF oraz zawodach użyteczno – bojowych).

Reklamy

 

Sytuacja Rafała uległa drastycznej zmianie, w dniu 21.05.2018r. przeszedł operację guza mózgu, wyniki badania histopatologicznego wykazały, że jest to glejak anaplastyczny trzeciego stopnia złośliwości, który bardzo szybko odrasta.

Wymaga skojarzonego leczenia radio i chemio terapią. Na początku chemia i radio terapia jednocześnie mają trwać 6 tygodni, które Rafał ma spędzić w szpitalu, następnie przez kilka miesięcy ma trwać sama chemia (kilka dni w miesiącu). Po tym wszystkim Rafał chce zacząć leczenie alternatywne.

Tego typu sytuacja spotkała już byłego żołnierza naszej jednostki Kamila. Z informacji, jakie posiadamy cały proces leczenia jest bardzo kosztowny.

Drużyna sportowa 2 Pułku Rozpoznawczego chce zorganizować zbiórkę środków finansowych w celu pomocy dla Rafała. W związku z tym zaplanowany został ekstremalny marsz kondycyjny pod hasłem „ZBIÓRKA DLA RAFAŁA”, który będzie miał miejsce w dniach 26 – 28.06.2018 r. w Bieszczadach.

Drużyna sportowa zamierza przejść 120 km w 60 godzin w warunkach górskich (dokładny plan będzie zamieszczony 25.06). Za każdy 1 km, który uda im się pokonać, wpłacają 10 zł. Marsz będzie relacjonowany kamerką na żywo oraz poprzez zdjęcia. Będzie to również przygotowanie przed zawodami międzynarodowymi, które odbędą się w Estonii.

 

Więcej na profilu fb – Idziemy Dla Rafala >>

 

źródło: K.F. (2PR) / facebook.com